MENU
klinika
Artur Ajazi

Milionerët e bashkuar, me ambicie pushteti

Nga Bashkim Kopliku

Do mbushur boshllëku në të Djathtë, me një Parti

Nga Bashkim Kopliku Duhet të rimblidhet e Djathta Shqiptare Evropiane…, ajo që rrëzoi komunizmin në...

Shpëtim Nazarko

Mirë mo Ali mirë, po kështu nuk vemë gjëkundi

       Sikur të përfytyrojmë në një moment të shkurtër, se kërkesa e Ali...

Analiza nga Andi Bushati

“Një libër për të kuptuar sjelljen e autokratit gjatë pandemisë”

Prej gati pesë muajsh, që kur Shqipëria ashtu sukurse gjithë bota është ngërthyer në një...

Agron Gjekmarkaj

E drejta për t’u mbrojtur

Agron Gjekmarkaj Ndërkombëtarët një e nga një po reagojnë të gjithë kundër tentativës së Edi...

Astrit Patozi

Si lepuj, që i hakërrehen njëri-tjetrit

Astrit Patozi Marrëveshja e 5 qershorit ishte një ndyrësi politike, ngado që ta kapësh. Le...

Fatos Lubonja

Dërrasat e kalbura të Ramës

Fatos Lubonja Kam lexuar shumë ko mente pas deklarimit të Ramës se do të ndryshojë...

Ilir Yzeiri

‘Krimi’ i Auron Tares dhe një histori me komunistë e fashistë

Ilir Yzeiri Debati që është hapur pas publikimit nga studiuesi Auron Tare në « Peizazhe të...

Andi Bushati

Mbyllja e kufijve të BE dhe “historia e suksesit” në luftën ndaj pandemisë

Nga Andi Bushati Bashkimi Europian po ripërsërit një mbylljeje të dytë të kufijve me Shqipërinë...

Nga Artur Ajazi

Zgjedhjet e 2021, do të jenë fundi i politikanëve parazitë

Nga Artur Ajazi Në politikë, në rast se nuk kap “trenin” dhe nuk gjen stacionin...

Agron Gjekmarkaj

A do ta lejojë Yuri Kim të turpërohet nga Edi Rama?

AGRON GJEKMARKAJ  Të premten, Edi Rama u shfaq para shqiptarëve më i plakur se kurrë....

Besnik Mustafaj

A ka ardhur koha për një kryeministër shqiptar në Maqedoninë e Veriut?

Besnik Mustafaj Këtë javë, më 15 korrik, në Maqedoninë e Veriut zhvillohen zgjedhjet e përgjithshme...