MENU
klinika
Shpëtim Nazarko

Shembulli i thjeshtë, që turpëron gjithë këtë klasë politike

''Kurrë mos thuaj kurrë në politikë''

Nazarko: Lëvizje taktike nga Rama, PS-LSI kanë interes të afrohen, po i rrisin pazarin njëra-tjetrës

Pavarësisht se kryeministri Rama e përjashtoi mundësinë e një koalicioni PS- LSI në 2021, analisti...

Akuzat kundër Gjeneral Flynn morën drejtim

Ahmetaj uron kolegun, Gjeneral Flynn: Drejtësia për integritetin e ushtarakut triumfoi

Departamenti amerikan i Drejtësisë ka tërhequr akuzat ndaj ish-keshilltarit për Sigurinë të Presidentit Donald Trump,...

Nga Shpëtim Nazarko

Bari në malet e tua, apo argat në fushat e Greqisë?

Thonë se, kur ministri i Jashtëm serb, Daçiç, zuri e i këndonte turiqsht, për t’i...

Situata politike në Kosovë

Mentor Nazarko: Duhet qeveri me bazë të gjerë dhe unitet mes partive politike

Analisti Mentor Nazarko ka komentuar në studion e News24 situatën në Kosovë, ku aktualisht qeveris...

Nga Shpëtim Nazarko

Kur shet bankën vetëm një dollar, në Greqi si bari mbaron…

Pa hë, dil e kundërshtoje Kryeministrin, më thoshte një lexues i Konicës, pas një videoje...

Eksperimenti i Udine-së pret autorizimin

Kurimi me ozon/ Terapia me kosto të ulët që po shpëton jetën e të infektuarve

Spitali në Udine pret autorizimin për të filluar studimin klinik *Giacomina Pellizzari/Udine Vetëm një nga...

“Çfarë këshillon ‘babai i monetarizimit”

Sa i mundur është përdorimi i ‘helikopterit që hedh dollarë’?

Adrian CIVICI Në kuadër të debateve e propozimeve të shumta për identifikimin dhe përdorimin e...

Analiza

Pse u kthye Hasi në epiqendër të COVID-19?

Qyteza e Krumës në Bashkinë Has ka rekordin e të infektuarve në raport me popullsinë...

"Ringritjet janë specialitet i Amerikës"

SHBA do t’i mbijetojë koronavirusit, si udhëheqëse e botës

Nga Walter Russell Mead Janë dy epidemi të përhapura sot në SHBA: koronavirusi dhe një...

Shpëtim Nazarko

Kryeministër! Dëgjo Xhonsonin më shumë nga Benin…

Për rastësi, kur po shkruaja këtë artikull, me çip të veshit po dëgjoja Mustafa Nanon,...

Shpëtim Nazarko

Për çfarë “piku” e keni llafnë, se çmendët njerëzinë?

      Nuk kam asnjë arsye të mos e besoj, se Kryeminstri ynë, kur...