MENU
klinika
Nga Mentor Nazarko

Meta dhe Kotzias për Bushatin/ Ku bashkohen dhe ku ndahen ?

Julius Eb

Ekspozita shpërfaqet plot mesazhe në Muzeun Kombëtar

Nga Eugent Kllapi/ Jeta është proces, dhe vjen e dallohet më qartë kështu. Midis së...

Opinion

Ushtarakë-zim apo policim?!

Propozimi i ri i Ministrit të Brendshëm, për rekrutimin e oficerëve ushtarak në rradhët drejtuese...

Dossier/ Pjesa e tretë

Është vlerë kombëtare, mbroje atë lahutë…!

Nga Eugent Kllapi/ Duke u nisur nga qytetërimet e  hershme shikojmë se kemi disa ngashmëri...

Dossier/ Pjesë e dytë

Probleme të trashëgimisë kulturore, kush e ka fajin?

Nga Eugent Kllapi/ Për të analizuar sa më mirë situatën mbi problemin e lahutës u...

Dossier/ Pjesa e parë

Provokacia! Lahuta është e jona…

Nga Eugent Kllapi/ Ditët e fundit u pa një reagim i fortë publik me problemin...

Identitet ndërkulturor

Lahuta rizgjon polemikat në kombin shqiptar

Një nga elementët më thelbësorë në kulturën shqiptare është insturmenti i lahutës që mbahet si...

Në Muzeun Historik Kombëtar

Miti i Skënderbeut shpërthen në telajo piktorësh

Nga Eugent Kllapi/ Tirana flakëron kuq e zi po dhe mbretëron nën hijen e heroit...

Nga Mentor Nazarko

Një zgjidhje për protestën në Astir

Çdo baba fëmijësh, ka ndjekur me trishtim një shfaqje joelegante të liderit të opozitës, i...

Nga Mentor Nazarko

Kosova i shpall luftë tregtare Serbisë. Po nesër ?

Kosova ka ndërmarrë një hap diplomatik, një hap ekonomik të një përmase të jashtëzakonshme, siç...

Nga Igli Tola

PPP-ja, parë ndryshe

Të premten e javës së kaluar, përfaqësuesit e FMN-së në një takim me ne studentët...

Opinion

Në SHBA: Një fitore e demokracisë amerikane

Sami Repishti/  Ridgefield, CT: Me datën 6 nandor, u mbajtën zgjedhjet e zakonshme dy-vjetore për...