MENU
klinika
Analizë

A e kanë gabim Amerika me Gjermaninë, apo unë s’jam kërkah?!

Euroskepticizëm apo eurorealizëm?

“Ballkanizimi” i Evropës

Nga prof. Fatos Tarifa/ Stadi në të cilin mund të ndodhë një ndryshim strukturor në...

Ndërsa priten protesta, vjen levizja surprizë e opozitës

A është vetingu i Bashës një atvrarje? Dhe pse duhet vlerësuar ai?

Nga Mentor Nazarko Gjithë opinioni publik është bërë i njohur me një inisiativë të re...

Analizë

“Tre musketarët” kamikaz, dhe ideja e “korigjimit”

Nga Fadil Maloku/ (Nesër me 7 shtator do takohen në Bruksel trojka Mogherini&Thaçi&Vuçiq, për të...

Skenarët e vitit të ardhshëm politik...

Peshqit e mëdhenj, aksioni i opozitës dhe zhgënjimi i saj

Nga Mentor Nazarko/ Sezoni i ri parlamentar në të cilin kemi hyrë supozohet se përfaqëson...

Nga ANILA BASHA

Për MJEKET HERONJ që na japin shpresë, FALEMINDERIT…

Nga ANILA BASHA/ Me hidhërim marr vesh për humbjen e Aristotelit. Ndjeja dobësi për të...

Nga Prof. Sami Repishti

“Larg duart nga Kosova e kosovarëve!”

“Kosova i ka kufijtë e vet, me Shqipërinë, Malin e Zi, Maqedoninë dhe Serbinë. Ne...

Analizë

Sa shqetësuese zgjidhja për korrigjim kufijsh!

Sa shqetësuese lehtësia e padurueshme me të cilën disa qytetarë shprehen se ndoshta edhe do...

Nga Albert Çaçi

Iraku mes Iranit dhe Arabisë Saudite

Konflikti themelor i gjithë Lindjes se Mesme në këta 70 vjet ka qënë padyshim ai...

Analiza

Apel publik për mosnxitim, në copëtimin e Kosovës!

Apel publik për mosnxitim, në copëtimin e Kosovës Presidentit, Kryeministrit, Kryeparlamentarit, OSBE-s, Gjeneralit të NATO-s,...

Analiza

Serbia me Trumpin, llogaritë që pa zhurmë do ta copëtojnë Kosovën!

Donald Trump, nëse vazhdon me kryeneqësi e indolencë të paparë egoiste, pastaj me logjikë e...