MENU
klinika
Shpëtim Nazarko

“Shqipëria i ngjan maces që kafshon bishtin e saj…”

Shpëtim Nazarko

A kemi një Beppe Grillo në Shqipëri? Klasa politike ka dështuar, ka ardhur koha për disa burra të urtë!

Analisti politik dhe drejtori i portalit “Konica.al”, Shpëtim Nazarko, i ftuar në emisionin “Studio e...

Skënder Minxhozi

Zemërata e keqkuptuar e Shpëtim Nazarkos

Kush e njeh Shpëtim Nazarkon e di se ai flet me mendjen e vet. Të...

Shpëtim Nazarko

Kolonel keni ju, kolonel kemi edhe ne… budallallëku i PD-së në çështjen për detin!

Sa i takon kësaj zhurme të krijuar orëve të fundit, pas zhvillimit të dy raundeve...

Mentor Nazarko

Pse Greqia u “dorëzua” përballë Shqipërisë, si pranoi Cipras?

Ditët e fundit, kryeministri grek Cipras, ka bërë një deklaratë të rëndësishme të cilën bash...

Mentor Nazarko

Dardha e sjelljes së opozitës e ka bishtin mbrapa

Në qoftë se do arsyetojmë nga këndvështrimi partiak, Rama do të ketë jetuar dje një ditë...

Mentor Nazarko

Gijotina e asgjësimit apo rritja e PD-së

27 vjetori i jetës politike të Partisë Demokratike është një mundësi për të bërë një...

Mentor Nazarko

Ka patur zhvarrime sekrete dhe në kohën e Enver Hoxhës. U mor një gjeneral dhe të tjerë

(Me rastin e vdekjes së profesor Paskal Haxhit, po botojmë një intervistë të tij në...

Shpëtim Nazarko

Çështja “Tahiri” ka kosto politike

Çështja “Tahiri” është sjellë sërish në fokus mbrëmjen e sotme, në emisionin “Studio e Hapur”...

Mentor Nazarko

Papandreu dhe shqiptarët

A është Papandreu antishqiptar? Në përpjekje për të zbutur efektin e përmendjes së Marrëveshjes së...

Mentor Nazarko

Takimi në Kretë: Finalja e marrëdhënieve shqiptaro-greke?

Këto ditë është bërë i njohur lajmi se ministrat e Jashtëm të Shqipërisë dhe Greqisë, Ditmir...

Mentor Nazarko

Në perin e Ariadnës: Kosova përballë një labirinthi sfidash

Ndërsa në Budapest ministri i jashtëm i Kosovës i bënte një thirrje emocionale, homologëve të...