MENU
klinika
Mediet e huaja: Dyshohet se pësoi atak në zemër

Shefi i diplomacisë ruse Lavrov përfundon në spital?

"Do ta shihni shumë shpejt!"

Turqia akuzon SHBA-të për sulmin terrorist në Stamboll

Ministri i Brendshëm i Turqisë ka akuzuar në mënyrë indirekte SHBA-të në lidhje me sulmin...

Në hapat e Johnson

Kryeministri i ri britanik do të vizitojë shumë shpejt Ukrainën

Kryeministri i sapoemëruar i Britanisë së Madhe, Rishi Sunak, do të shkojë për një vizitë...

Intervista e parë si kryeministër

Rishi Sunak i drejtohet britanikëve: Shteti nuk mund t’i zgjidhë të gjitha problemet tuaja

Kryeministri britanik, Rishi Sunak ka pranuar se ai “nuk mund të zgjidhë të gjitha problemet...

"I mirëpresim"

Stoltenberg: Finlanda dhe Suedia duhet të lejohen të jenë në NATO

Stoltenberg deklaroi se Finlanda dhe Suedia duhet të lejohen të jenë në NATO. Sipas kreut...

Festa që u kthye në ferr me 154 viktima

Policia e Koresë së Jugut merr përgjegjësinë për tragjedinë e Halloween-it

Shefi i Policisë në Korenë Jugore, Yoon Hee-keun, e ka pranuar që zyrtarët policorë nuk...

“Do të vdesim nga i ftohti”

Kryebashkiaku i Kievit thirrje të dëshpëruar Perëndimit: Na sillni batanije dhe gjeneratorë

Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko i bëri thirrje Perëndimit përmes gazetës Telegraph për...

Ndryshimet klimatike

E katërta borë në Skoci, gjashtëvjeçarin e fundit…

Skocia është plotësisht pa borë për të katërtën herë në gjashtë vitet e fundit. Sfinksi,...

Jo vetëm ushtarë dhe nëndetëse

The Mirror: Ura e Krimesë po ruhej nga delfinë të stërvitur

Raportohet se përveç ushtrisë dhe armëve bërthamore, flota luftarake e Vladimir Putin përfshin një njësi...

Këmbana alarmi në NATO e BE

“Paralizohet” trafiku hekurudhor në Gjermani

Udhëtimi me tren u ndërpre në të gjithë Gjermaninë veriore të shtunën në mëngjes, për...

Nga zotimi për stabilitet, tek kërcënimi bërthamor

Rrugëtimi i Putinit

Për dekada me radhë, Presidenti rus Vladimir Putin e paraqiti veten si garantues të stabilitetit...

Zbulohen sekretet dhe kërkesat e Charles III për ceremoninë mbretërore

Kurorëzimi i Mbretit të ri

Kurorëzimi i Mbretit Charles do të zgjasë pak më shumë se një orë, ka zbuluar...