MENU
klinika
Vendimi për vaksinimin e detyrueshëm

Athina ‘shpërthen’ në protesta për të dytën herë brenda javës

Diskutimet për Hagën

Dendias: Ne nuk ulemi në dialog me Turqinë nëse…

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendiaska deklaruar se të vetmet çështje që mund të diskutohen...

Mjeku në Greqi: Duhet të kuptojmë se një jetë normale bëhet vetëm...

“Pa vaksinim masiv nuk mund të argëtohemi si më parë”

Profesori i Pulmonologjisë së Kujdesit Intensiv në Greqi, Theodoros Vasilakopulos, është shprehur se nëse nuk...

Dy dilemat e shkencëtarëve

Tërmeti shkund Greqinë

Një tërmet me magnitudë 4.1 i shkallës Rihter goditi mëngjesin e sotëm sërish Tebën, ndërsa...

Mykonos në izolim gjatë natës

Masat në ishullin e famshëm grek në kulmin e sezonit turistik

Në një moment kulmimi të sezonit të pushimeve verore në ishullin e famshëm të Mykonos,...

Epiqendra dhe magnituda

Greqia zgjohet nga tërmeti

Një tërmet me magnitudë 4 të shkallës Rihter goditi Kretën këtë të dielë në mëngjes....

Masat që ka marrë qeveria greke

Në kulmin e sezonit turistik, ishulli luksoz Mykonos hyn në bllokim

Me urdhër të zëvendës Ministrit të Mbrojtjes Civile dhe Menaxhimit të Krizave, Nikos Hardalias, ishulli...

Jepen kupona dhuratash për të rinjtë që vaksinohen

Qeveria në Qipro shtrëngon masat kundër Covid

Qeveritë e vendeve të ndryshme po përdorin një sërë politikash për të nxitur qytetarët e...

Mijëra qytetarë në rrugë

Protesta në Athinë kundër vaksinës me detyrim

Më shumë se 5,000 qytetarë protestuan para parlamentit në Athinë kundër vendimit të qeverisë për...

COVID-19

Franca dhe Greqia kërkojnë vaksinim me detyrim

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis janë larguar nga kursi i vaksinimit...

"Presim deri në 5,000 raste në ditë"

Variantit Delta bën “kërdinë” në Greqi!

Ekspertët e shëndetit në Greqi janë të shqetësuar për situatën epidemiologjike në vend ndërsa varianti...

Fillon me sektorët e veçantë

Greqi, nis vaksinimi i detyrueshëm

Me një gjuhë të ashpër ndaj atyre që refuzojnë ose hezitojnë të vaksinohen, kryeministri Mitsotakis...