MENU
klinika
Dëshmitë rrëqethëse

Nëna e 6-vjeçares shqiptare të mbytur në Greqi shpërthen në lot

Dalin pamjet

Si u sulmuan nga dy grekë turistët gjermanë në Kretë

Mediat në Greqi kanë publikuar pamjet e filmuara nga kamerat e sigurisë, që tregojnë sulmin...

Nga Deutsche Welle

Sezon rekord turistik në Greqi, çudia e verës ishte…

Greqia shënon një vit rekord në turizëm, më shumë se në vitin 2019, megjithë luftën...

Rritja e çmimit të energjisë

Greqia akordon 2 mld euro për të mbrojtur qytetarët

Ndihma e qeverisë greke për familjet dhe bizneset për të mbuluar tarifat e energjisë elektrike...

Mitsotakis: Ditë historike!

Greqia ‘çlirohet’ nga monitorimi i BE

Pas 12 vitesh Greqia çlirohet nga monitorimi i BE pasi financat në vend janë stabilizuar....

A përfitojnë emigrantët shqiptarë?

Qeveria greke ul taksat dhe rrit pagën minimale

Qeveria e Greqisë po përshpejton vendimet për rritjen e re, të tretë me radhë të...

E dyta vjen Greqia! Ku renditet Shqipëria?

Italia kryeson për kuzhinën më të mirë në botë

Italia zë vendin e parë në botë sa i përket kuzhinës. Kuzhina greke është renditur...

Radhë e gjatë në Kakavijë

Pala greke me vetëm dy sportele në punë

Mëngjesin e ditës së sotme janë shënuar sërish radhë të gjata automjetesh në doganën e...

Jehona e një skandali, “Watergate” grek

NYT: Babai i Mitsotakis përgjonte kundërshtarët

“Një skandal grek po jehon, ndërsa përgjimet po zgjerohen në Evropë” është titulli i artikullit...

Mungesa e arsyetimit logjik për turizmin

Cilët turistë po i ‘vjedhim’ Greqisë?

Nga Jonida Kërçiku Edhe kjo verë e nxehtë shqiptare, me rritjen e temperaturave u shoqërua...

Piku i sezonit turistik

Ja sa emigrantë shqiptarë hynë dje nga Kapshtica dhe Qafë-Thana

Fluks emigrantësh që kthehen në atdhe nga pika kufitare e Kapshticës dhe e Qafë Thanës....

Radhë e gjatë mjetesh në kufi

Fluks në Kakavijë, pala greke punon me 2 sportele

Fluks i madh lëvizjeje në hyrje në piken kufitare të Kakavijës. Mësohet se në pjesën...