MENU
klinika
Tension i lartë

Provokon sërish ministri turk i Mbrojtjes: Greqia u zgjerua shtatë herë në kurriz të Turqisë

Ktheheshin në Greqi nga pushimet në atdhe

Çifti shqiptar shuhet në aksidentin tragjik në Janinë

Një aksident i rëndë automobilistik që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Ionia Odos, pranë...

"Po i kthehet qymyrit që pjek planetin..."

Reportazhi i CNN: Ky vend në Europë po digjet, por…

Maqedonia Perëndimore, Greqi (CNN) Dimitris Mitsaris hap derën e tij të garazhit dhe shfaqet era...

Nënë e 3 fëmijëve

E rëndë në Greqi, shqiptari rreh dhe më pas vret gruan e tij

Një 51-vjeçar me origjinë shqiptare është në kërkim nga Policia, pasi të dielën pas mesnate...

Përfitojnë edhe emigrantët shqiptarë

Greqia subvencionon nga e hëna karburantin për qytetarët

Parlamenti grek ka miratuar disa ndryshime ligjore, të cilat parashikojnë subvencionim të çmimit të karburantit...

Turistët e huaj në Shqipëri

200 mijë grekë kanë vizituar vendin tonë deri në qershor

Pothuajse 200 mijë grekë kanë vizituar Shqipërinë në gjysmën e parë të këtij viti nga...

“Tekat” e princit arab, merr çarçafët me vete

Kërkon 300 limuzina për vizitën në Greqi

Princi i kurorës së Arabisë Saudite Mohammed Bin Salman është duke zhvilluar një vizitë zyrtare...

Nuk i bën analizat në kohë

“Tërbohet” shqiptari në Greqi, sulmon mjekët

Një shqiptar është shoqëruar në polici, pasi ka sulmuar dy infermierë, dy mjekë dhe një...

Zjarret “shkrumbojnë” ishujt turistikë

Nga Veriu në Jug, Greqia nën pushtetin e flakëve

Zjarrfikësit grekë prej më shumë se një jave vazhdojnë të luftojnë me zjarret e furishme...

"The Economist"

Lufta në Ukrainë “ringjall” portin e harruar grek

Qyteti i vogël grek i Alexandroupolis, 15 km larg nga kufiri me Turqinë, është përballur...

Vrau gruan dhe fajin ua hodhi shqiptarëve

Babis i kalon të gjithë pasurinë vajzës

Babis Anagnostopoulos , menjëherë pas dënimit për vrasjen e gruas së tij Caroline Crouchs, vendosi...

Mes tyre Shqipëria

Rusia fut Greqinë në listën e vendeve armike

Greqia, Danimarka, Sllovakia, Sllovenia dhe Kroacia janë shtuar në listën e shteteve jomiqësore ndaj Rusisë,...