MENU
klinika
Ndërhyrja në punët e brendshme

Rriten tensionet Athinë-Moskë/ Tsipras paralajmëron Putinin

Koalicioni qeverisës

Opozita greke: Dorëheqja e Kamenos, “divorc i inskenuar”

Parlamenti grek pritet të mblidhet të mërkurën për të votuar propozimin e kreut të qeverisë,...

Shkaku

Greqi/ Dorëhiqet ministri i Mbrojtjes, Kammenos

Merr fund aleanca mes dy partive SYRIZA dhe ANEL. Ministri i Mbrojtjes, Panos Kammenos në...

Marrëveshja

Kotzias: Maqedonia e re, e mirëpritur në jetën tonë

Ish-ministri i Jashtëm Nikos Kotzias, ideatori dhe negociuesi i marrëveshjes së Prespës, shkroi në Twitter...

Vizita në Greqi

Merkel: Greqia të vijojë të reformohet

Greqia duhet të vazhdojë të reformohet ndonëse doli nga tetë vite masa shtrënguese për shkak...

DEKLARATA

Kotzias-Mitsotakisit: S’thuhet që Shqipëria nuk do i bashkohet BE

Në një intervistë për mediat greke ish-ministri i jashtëm grek Nikos Kotzias ka folur lidhur me...

Flet zyrtari grek

Greqia ftoh marrëdhëniet me Tiranën zyrtare

Ministri plotësues i Jashtëm i Greqisë, Jorgos Katrougkalos, duke folur pas ndryshimeve të fundit të...

Raporti mjeko-ligjor

Vrasja në Korfuz/ “U vra me urrejtje teksa mbrohej me duar”

Mjekja ligjore Hrisavgji Kushi në Korfuz ka folur për një vrasje brutale të 28-vjeçares Angjelina...

Detaje të reja

Dalin fotot e shqiptarëve të arratisur nga burgu në Athinë

Mediat greke kanë publikuar fotot e dy shqiptarëve të cilët u arratisën nga burgu i...

Emrat

Greqi/ 2 shqiptarët arratisen nga burgu i sigurisë së lartë

Dy shqiptarë janë arratisur nga burgu i sigurisë së lartë në Koridalo të Athinës, në...

Shqiptari në gjendje të rëndë

Humbi një sy nga shpërthimi i një bombe!

Një 30-vjeçar shqiptar mbeti i plagosur nga shpërthimi i një bombe artizanale në një dyqan....

Marrëveshja me Maqedoninë

Tsipras vendos se kur Marrëveshja e Prespës do të jetë në Kuvend

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras pas 18 janarit do të vendosë se kur Marrëveshja e Prespës...