MENU
klinika
'Sherr' në parlamentin grek

Tsipras-Mitsotakis debatojnë për minoritetin grek në Shqipëri

Deklarata

Greqia ‘kërcënon’ Shqipërinë: Ta dijnë se për t’u futur në BE…

Perspektiva europiane e Shqipërisë kalon nëpërmjet respektimit të minoritetit grek, kështu deklaroi lideri i opozitës...

Detajet

Greqi, sulm me bombë në televizionin SKAI

Një shpërthim me bombë ka ndodhur në kanalin televiziv SKAI në Greqi rreth orës 02:30 të...

Përmbledhja ditore e rajonit

BE-ja me kërkesë specifike për dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë Ende nuk është caktuar ndonjë datë nga Bashkimi Evropian për takimin e radhës ndërmjet...

Deklarohet Tsipras

‘Marrëveshja e Prespës shpëtoi Maqedoninë greke’

Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras, tha se me Marrëveshjen e Prespës, e majta nuk e...

Kërkim për naftë e gaz

Greqia, 500 mln euro investim në detin Jon

Kompanitë që kërkojnë naftë dhe gaz në tokë dhe në det në pjesën perëndimore të...

Deklarata

Ministri plotësues grek: Zgjerojmë ZEE-në në detin Jon

Ministri plotësues i Jashtëm grek, Georgios Katrugalos është përgjigjur ndaj një pyetjeje se çfarë do...

Përplasja me policinë

U vra nga policia greke/ Zbardhet identiteti i shqiptarit

Ditën e djeshme gjatë një operacioni të Policisë greke për lëndët narkotike, ka mbetur i...

Detajet

Vrasja e shqiptarit në Janinë, reagon policia greke

Përmes një deklarate zyrtare, polica greke ka dhënë informacion për vrasjen e një shqiptari në...

Përplasje me armë zjarri

Grekët marrin hak/ Policia vret një shqiptar në Janinë

Mësohet se pas një përplasje me armë zjarri me policinë greke ka mbetur i vrarë...

“Kokaina”

Grupi i shqiptarit hetohet për ekzekutimin e grekut

Dalin detaje të reja në lidhje me operacionin “Impacto 444”, i cili u zhvillua në...

Varrimi i Kacifas

Greqi/ Ish-ministri Nikos Filis: Kacifas duhej të çarmatosej

Avokati i familjes së Konstantinos Kacifas, Aleksandros Likurezos, deklaroi se nesër në drekë do të...