MENU
klinika
Detaje të reja

Protesta në Greqi/ Plagoset me thikë një person, dyshimet e para

"Prespa"

Tensione në Athinë, protestuesit përplasen me policinë (VIDEO)

Incidentet e para janë shënuar në protestën masive që po zhvillohet në Athinë kundër marrëveshjes...

Marrëveshja e Prespës

Grekët protestojnë me flamurin e Katsifas

Gjatë ditës së sotme në Greqi janë paralajmëruar protesta masive kundër Marrëveshjes së Prespës për...

Kërkon votat

Tsipras depoziton marrëveshjen e Prespës në Parlament

Zhvillimet politike në Greqi ndodhen në pikën më kulmore të tyre, pasi marrëveshja e Prespës...

Një përdhunim tjetër

Vrau studenten greke/ Grekët ‘godasin’ sërish shqiptarin

Detaje të reja janë publikuar ditën e sotme nga mediat greke lidhur me shqiptarin, i...

Reagimi

Turqia i dërgon avionët ushtarak, ‘alarmohet’ Athina

Situata mes Greqisë dhe Turqisë është tensionuar ndjeshëm. Sipas mediave greke, dy avionë turq mësohet...

Protestë masive

Marrëveshja e Prespës, Athina proteston me flamurin e Katcifas

Kur pak ditë më parë Kuvendi maqedonas miratoi marrëveshjen e Prespës, ditën e diel janë...

Ndërhyrja në punët e brendshme

Rriten tensionet Athinë-Moskë/ Tsipras paralajmëron Putinin

Teksa Greqia rriste përpjekjet e saj për të finalizuar marrëveshjen me Maqedoninë, nga ana tjetër...

Koalicioni qeverisës

Opozita greke: Dorëheqja e Kamenos, “divorc i inskenuar”

Parlamenti grek pritet të mblidhet të mërkurën për të votuar propozimin e kreut të qeverisë,...

Shkaku

Greqi/ Dorëhiqet ministri i Mbrojtjes, Kammenos

Merr fund aleanca mes dy partive SYRIZA dhe ANEL. Ministri i Mbrojtjes, Panos Kammenos në...

Marrëveshja

Kotzias: Maqedonia e re, e mirëpritur në jetën tonë

Ish-ministri i Jashtëm Nikos Kotzias, ideatori dhe negociuesi i marrëveshjes së Prespës, shkroi në Twitter...

Vizita në Greqi

Merkel: Greqia të vijojë të reformohet

Greqia duhet të vazhdojë të reformohet ndonëse doli nga tetë vite masa shtrënguese për shkak...