MENU
klinika
Pamjet bëjnë xhiron e rrjetit

Muzikë, alkool, para/ Shqiptarët e “djegin” burgun Koridhalos

Trafikim droge

4 shqiptarë bien në prangat greke me 70 kg kanabis

Policia greke arreston 4 shqiptarë me mbi 70 kg kanabis të papërpunuar. Katër shqiptarët, 53...

Alarmohet Athina

Në Konsullatën Ruse shpërthen granata

Në konsullatën ruse në Athinë ka shpërthyer një granatë. Kjo ngjarje ka alarmuar kryeqytetin grek...

Shkarkimi i konsullit

Mediat greke vëmendjen tek pasaportat shqiptare

Media greke i kushton një rëndësi të veçantë lajmit të ministrisë së Jashtme të Shqipërisë...

Kundërshton opozita

Greqi/ Debate në Parlament për shtetësinë e emigrantëve

Projektligji i Syriza për reformën në procedurën e nënshtetësisë greke, ka sjellë debate të mëdha...

Operacioni grek

Shkatërrohet rrjeti i prostitucionit, eskorta edhe nga Shqipëria

Policia greke, ELAS njoftoi të hënën arrestimin e 14 personave të dyshuar që thuhet se...

Tërmet në Zakyntho

“Shkundet” Greqia, lëkundje prej 4.5 ballë

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë ka goditur Greqinë sot në mesditë. Epiqendra ishte 15...

Konferenca

Bushati takon Kotzias/ Marrëveshja do të arrihet

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati morri pjesë në konferencën shkencore të organizuar nga...

Mediat greke

“Shqipëria e Madhe” cenon territorin e Malit të Zi

“Shqipëria e Madhe”, që ëndërron Edi Rama dhe Hashim Thaçi, është kërcënim i hapur për...

Deklarata e ministrit të Jashtëm grek

“Zgjerimi i vijës bregdetare prioritet i Tsipras”

Në një intervistë për radiostacionin Real Fm dhe gazetarin Nikos Haxhinikolau ministri i Jashtëm Jorgos...

Si e kishin fshehur?

Kapen 172 kg drogë në Greqi, arrestohen tre shqiptarë

Tre operacione antidrogë janë zhvilluar në Greqi, si rezultat i të cilëve tre shqiptarë kanë...

Mesazhi

Presidenti grek i vendos dy kushte Shqipërisë për në BE

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Malin e Zi, presidenti grek Prokopios Pavlopoulos i ka...