MENU
klinika
Detaje

Pritet shkarkimi i kreut të ushtrisë greke, arsyeja

Marrëveshja

“Nobel për Tsiprasin dhe Zaevin”

Disa orë pasi Parlamenti grek ratifikoi Marrëveshjen e Prespës, liderët e Socialistëve dhe Demokratëve, të...

Historike

Parlamenti grek ratifikon Marrëveshjen e Prespës

Është marrë sot vendimi historik në Greqi.  Parlamenti grek ka ratifikuar Marrëveshjen e Prespës me...

Ditë historike

U shty me 1 ditë, parlamenti grek voton sot “Prespën”

Ishte vendosur të votohej gjatë ditës së djeshme, por zyra e kryetarit të Kuvendit njoftoi...

Marrëveshja e Prespës

Parlamenti grek voton sot për marrëveshjen me Maqedoninë

Marrëveshja për ndryshimin e emrit të Maqedonisë do të votohet sot në parlamentin grek. Kjo...

Detajet

Vdes gazetari dhe botuesi i gazetës së njohur, arsyeja

Gazetari dhe botuesi i njohur i gazetës “ProtoThema”, Themos Anastasiadis ka humbur betejën më kancerin....

Deklarata

Tsipras ‘bekon’ marrëveshjen e Prespës: Hap historik!

Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras publikoi ditën e sotme një video mesazh të titulluar “E...

Pikat e diskutimit

Kotzias: Me Bushatin do të takohemi sërish më 16 mars

Ish-ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias ka zbardhur negociatat që janë bërë mes Shqipërisë dhe...

Marrëveshja e Prespës

Protestat e dhunshme në Greqi, 35 të plagosur, mes tyre 15 policë

Protesta masive të dhunshme  përfshinë  ditën e djeshme  Greqinë, ku mijëra protestues me flamuj kombëtare...

Marrëveshja historike

Tsipras: Marrëveshja e Prespës, obligim patriotik

Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras konsideron se marrëveshja e Prespës është marrëveshje historike edhe për...

Marrëveshja e Prespës

Tmerr në Greqi, policia zbulon detaje nga protesta

Protesta e qytetarëve grekë në Athinë ka përfunduar me dhjetëra persona të lënduar. Kur policia...

Detaje të reja

Protesta në Greqi/ Plagoset me thikë një person, dyshimet e para

Detaje të reja kanë dalë nga protesta e mijëra qytetarëve grekë në Athinë, të cilët...