MENU
klinika

Si e kishin fshehur?

Kapen 172 kg drogë në Greqi, arrestohen tre shqiptarë

11.03.2019 - 12:40

Tre operacione antidrogë janë zhvilluar në Greqi, si rezultat i të cilëve tre shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë.

Operacionet janë zhvilluar 24 orët e fundit në kufirin greko-shqiptar.

Si rrjedhojë e operacioneve janë sekuestruar nga policia 172 kg marijuanë.

Operacioni i parë:

-U zhvillua në rrugën periferike Palamba-Mavroneri, Igumenicë. Policia ndaloi një mjet, brenda të cilit u gjetën dhe sekuestruan 116 kg e 110 gram marijuanë dhe 3 celularë.

Gjithashtu u arrestua shoferi shqiptar, 21 vjeç dhe u shpall në kërkim pronari i mjetit, shtetas shqiptar.

Operacioni i dytë:

-U zhvillua në Sajadhe, Igumenicsë, ku u ndalua një motor. Brenda tij u gjetën 4 kg e 740 gram marijuanë. Pranë vendit të ngjarjes u gjet edhe një çantë me 4 kg e 600 gram duke arrituar në total sasia e drogës së sekuestruar në 9 kg e 340 gram. U arrestua drejtuesi i motorit 25-vjeçar shqiptar

Operacioni i tretë:

-U zhvilluar në Kampi, Artë. U ndalua një mjet brenda të cilit u gjetën dhe sekuestruan 22 pako me 46 kg marijuanë. U arrestuan shoferi dhe pasagjeri, një shtetas grek dhe një shtetase shqiptare, 27 vjeçe.

"Duhen ndaluar ndërtimet e shfrenuara për të mbrojtur natyrën"

Turizmi po dëmton Greqinë!

Furtunë në qeverinë greke!

Mitsotakis ndryshon katër ministra

Temperaturat arrijnë 44 gradë

Greqia “mbytet” nga i nxehti afrikan