MENU
klinika
Vrasja e shqiptarit

Pas pamjeve nga burgu, reagon Ministria greke e Drejtësisë

Gara për Parlamentin dhe grek e europian

Zgjedhjet në Greqi/ Në lista edhe emigrantë shqiptarë

Partitë e qendrës së majtë në Greqi zhvilluan në Athinë kongresin elektoral. Për herë të...

Shënjestrim i minoritetit grek?

“Fshihet vendimi”, shqetësimi i agjencisë greke të lajmeve

Agjencia greke e lajmeve ANA-MPA ka publikuar lajmin se qeveria shqiptare ka fshirë nga Fletorja...

Epiqendra në Gjirin e Korinthit

Tërmeti i fortë “shkund” Greqinë

Sipas Observatorit Kombëtar grek, një tërmet me magnitudë 5.3 ballë ka tronditur sot Greqinë Qëndrore...

Shkak, pronat në Himarë

Tsipras nis “shantazhin” drejt Shqipërisë

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras ka reaguar për pronat e minoritetit grek që jetojnë në...

Detajet

Shqiptari arrestohet ne anijen greke, çfarë rrezikon

Një shqiptar është arrestuar në Greqi në orën 9:30 të mëngjesit të sotëm në një...

Lëvizin diplomatët

‘Spastrohet’ Ambasada shqiptare në Athinë

Diplomatët tanë në Greqi, përkatësisht Florian Nova dhe Enkelejda Riza, janë lëvizur nga detyra. Florian Nova...

Dyshimet e para

E rëndë në Greqi/ Gjendet i pajetë shqiptari 48-vjeçar

Një shqiptar 48-vjeçar është gjetur pa jetë në Greqi. Dyshimet e para janë për vrasje. Ai ...

Aktivitetet për 2019

Parada Shqiptare në SHBA, Çamëria në fokus

Në Diasporë, traditat dhe rrënjët shqiptare vijojnë ende të ruhen ndër breza e breza me...

Çështja çame

Pavlopulos mesazh Shqipërisë, kujton kushtet për në BE

Në fjalën përshëndetëse për festën kombëtare të kryengritjes greke së 1821-shit kundër Perandorisë Otomane, presidenti...

Pamjet bëjnë xhiron e rrjetit

Muzikë, alkool, para/ Shqiptarët e “djegin” burgun Koridhalos

Në mediat greke janë publikuar disa pamje ku shfaqen disa shqiptarë të dënuar në burgun...

Trafikim droge

4 shqiptarë bien në prangat greke me 70 kg kanabis

Policia greke arreston 4 shqiptarë me mbi 70 kg kanabis të papërpunuar. Katër shqiptarët, 53...