MENU
klinika
Foto/ Destinacion ishte Turqia

Snajperistët hapin zjarr ndaj gomones shqiptare me drogë

Epiqendra

Rikthehet paniku te fqinjët, tërmeti “shkund” Greqinë

Pas Shqipërisë, një tërmet i fortë ka tronditur Greqinë. Një lëkundje me magnitudë 5 është...

Mediat greke

Takimi me Ramën/ Greqia nis me kërkesat!

Takimi që kryeministri Edi Rama pati e homologun e tij Kiriakos Mitzotaqis në New York...

"Tërmetet apokaliptike"

Alarmoi qytetarët, sa herë doli bllof sizmiologu grek

Në median greke flasin për një shkencëtar nga njëra anë, person me psikoza të çuditshme...

Postimi i Ministrisë

Greqia krah Shqipërisë pas tërmetit të fuqishëm

Ministria e Jashtme e Greqisë reagoi sot për tërmetin që goditi Shqipërinë. Me anë të...

Ja si veproi policia greke

Aksidenti në Greqi zbulon trafikantin shqiptar

Policia greke ka arrestuar ditën e sotme një shqiptar, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar...

Detaje

Rikthehet makthi i tërmeteve në Greqi, “shkundet” ishulli i bukur

Është rikthyer sërish makthi i tërmeteve në Greqi. Mediet raportojnë se ishulli i bukur grek,...

Dyshohet për vetëvrasje

Greqi / Shqiptari digjet për së gjalli në makinë

Trupi i një shqiptari është gjetur i djegur në automjetin e tij këtë mëngjes në...

Importoheshin nga Shqipëria

Trafiku i armëve në Greqi/ Shkatërrohet grupi kriminal

Një grup kriminal është shkatërruar pas ndalimit të një kamioni me municione dhe armë në...

Ku ishte epiqendra

Një tjetër tërmet 3.7 ballë godet Greqinë

Një tërmet 3.7 ballë i shkallës Rihter goditi sot Greqinë. Siç raportojnë mediat fqinje, lëkundjet...

A do të ketë marrëveshje me Shqipërinë?

Çfarë lajmëron Greqia? Lëvizjet që mund të ndodhin në tetor!

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, është ndalur te marrëdhëniet me fqinjët në atë që...

‘Do luftojnë për të marrë hak ndaj Kacifasit’

Grekët do pushtojnë jugun e Shqipërisë? Paralajmërimi i fortë

Gazetari Arben Llalla ka paralajmëruar se më datën 22-26 shtator trupat special të Greqisë do...