MENU
klinika
Ja ushqimet nga ku mund ta merrni!

Vitamina e vetme që mund të zgjasë jetën e të luftojë kancerin

Ja cilat janë

Mineralet më të dobishme për trupin

Mineralet janë të domosdoshme për funksionimin normal të qelizave të trupit. Trupi ka nevojë për...

Mësoni shkakun dhe si ta trajtoni

Keni lëkurë të thatë dhe në formë luspash në duar dhe këmbë?

Ikthoza është shkallëzimi dhe heqja e lëkurës që shkon nga thatësia e butë, por e...

Zbuloni cila është

Kjo sëmundje shfaqet në javët e para të jetës!

Sëmundja e ruajtjes së kolesterolit ester dhe sëmundja Wolman janë sëmundje të depozitimit të lipideve...

Zbuloni pse

Të mbijetuarit nga goditjet nuk marrin ilaçe për zemrën

Njerëzit me një histori goditjeje në tru kanë më pak të ngjarë se ata me...

Benefitet

Çaji i sherebelës, një ‘mrekulli’ kundër sëmundjeve!

Sherebela konsiderohet si një nga bimët më shëruese në botë dhe kategorizohet në një nga...

Efektet 'magjike'

Receta e ilaçit që do ju shpëtojë nga infeksioni në veshka

Një nga infeksionet më të rrezikshme në trupin e njeriut është infeksioni i veshkave. Sipas...

Tuberkulozi

Flet Agimi dhe Mirela: S’e dini se ç’ju pret!

Turbekulozi , një sëmundje që gjendet kudo ku njerëzit janë në kontakt të ngushtë me...

5 veçoritë

Njihuni me vetitë kuruese të rozmarinës

Përveç aromës specifike dhe unike, rozmarina dallohet edhe me veçoritë shëndetësore që ajo bart. Kjo...

Studimi

Medikamentet për lehtësimin e sëmundjeve, po efektet anësore?

Medikamentet për lehtësimin e shpejtë të sëmundjeve pulmonare obstruktive kronike punojnë shpejt për t’ju ndihmuar...

Të mirat shëndetësore

Vetitë dhe përdorimet e rigonit

Rigoni është një bimë e egër dhe lind spontanisht në male, por mund të kultivohet...

Bimët medicinale

Dafina, gjethet që do t’u zhdukin kollën!

Gjethet e dafinës janë thuajse të pashmangshme në çdo gjelle dhe ka forcë të pabesueshme...