MENU
klinika
Intervista

“Zoran Zaev nuk është nën hetim, është denoncuesi i rastit”

Intervista

Zgjedhjet/ Zaev: I bindur në fitore

Jam i bindur se do të fitojmë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Gjithsesi, ky është...

Takon homologun slloven

Pendarovksi në Novi Sad: Asnjë alternativë tjetër veç integrimit

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka takuar ditën e djeshme në...

Dita e Alfabetit/ Fjalimi

Zaev: T’i shfrytëzojmë diversitetet për të ecur bashkë drejt suksesit

“Alfabeti dhe gjuha si bazat më të fuqishme të identitetit kombëtar përmes së cilave ruhet...

"Së bashku rritemi, mësojmë, zhvillohemi"

Dita e Alfabetit/ Zaev uron shqiptarët

Kryeministri Zoran Zaev sot në profilin e tij në Facebook, publikoi një video urim deri...

Përurohet busti

Luftoi për Evropën, Vudrou Uillson krenar midis Shkupit

Në Komunën e Çairit u përurua busti i ish Presidentit të Shteteve të Bashkuara të...

Zaev: Na la pa vizion

Vendimi i Macron/ “Më shkatërroi psikologjikisht”

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka qenë zëri kryesor kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë...

Huazon 15 mln më tepër

“Zaev po zhyt shtetin në borxhe të panevojshme”

“Zaev dhe Angellovska po zhysin shtetin në borxhe të panevojshme.”- VMRO-DPMNE. Zoran Zaev dhe Nina...

Pas skandaleve në gjyqësi

Edhe Zaev kërkon Vetting, kërcënon politikanët

“Nuk e di vendimin e gjyqit, por mbetem konzistent në politikat se paraburgimi nuk duhet...

Avramopulos: BE të rishikojë vendimin

“Mezi pres që Shqipëria e M. e Veriut të jenë pjesë e Europës”

Përfaqësuesi më i lartë evropian për migrimin, Dimitris Avramopulos ka deklaruar se shpreson që liderët...

U arrestua me bujë

Ish-kryeprokurorja speciale Katica Janeva lirohet nga paraburgimi

Mediat shqiptare në Maqedoninë e Veriut shkruajnë se sapo është liruar nga paraburgimi ish-kryeprokurorja speciale...

Gjermania i përgjigjet Francës

“Filloni negociatat me Maqedoninë e Veriut”

Propozimi francez për zgjerimin e BE-së pritet me kritika. Qeveria gjermane është e hapur për...