MENU
klinika
“Po bëjmë maksimumin për të mënjanuar pengesat e fundit”

Ministrja gjermane: Negociatat të hapën sa më parë

Kovaçevski: Ndihemi ri dhe i aftë

“Kam plan të jem kryeministër të paktën edhe 10 vjet”

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Dimitar Kovaçevski pak ditë pasi mori drejtimin e qeverisë u...

“Më në fund dëgjuam fjalën kompromis”

DW: M. e Veriut dhe Bullgaria drejt një fillimi të ri

Prej dy vitesh Bullgaria ka bllokuar Maqedoninë e Veriut për hapjen e negociatave me BE,...

Pandemi Covid-19

Gjermania dhe Hong Kongu, protokolle të reja për M. e Veriut

Për shkak të situatës me pandeminë Covid-19, Republika Federale e Gjermanisë e vendosi Republikën e...

Bullgaria nuk do të pengojë përdorimin e tij

Arrihet marrëveshja për emrin e shkurtër Maqedonia e Veriut

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski në konferencën e përbashkët me homologun e tij...

Kryeministri i Bullgarisë zhvillon vizitë zyrtare në M. e Veriut

Kryeministri i Bullgarisë Kiril Petkov gjatë ditës së sotme do të qëndrojë për vizitë zyrtare...

Kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut

Kush është Dimitar Kovaçevski?

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut me 62 vota pro dhe 46 kundër dhe asnjë abstenim...

U votua dje në mesnatë

Zoran Zaev i dorëzon detyrën kryeministrit të ri

Dimitar Kovaçevski ka marrë sot zyrtarisht funksionin e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, pas votimit...

Me 62 vota pro kabineti i Dimitar Kovaçevskit

Votohet qeveria e re në Maqedoni

Kuvendi në Maqedoninë e Veriut i dha mbështetje qeverisë së propozuar nga Dimitar Kovaçevski. Gjysmë...

"Radio Europa e Lirë"

Rreziku jo real nga azilkërkuesit Ballkani Perëndimor – BE

Me përjashtim të Kosovës, për më shumë se 12 vjet, të gjitha vendet tjera të...

Arsyeja

Qeveria e re maqedonase për votim në Kuvend

Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut të shtunën dhe të dielën zhvillohet debati për zgjedhjen...

Rritje e madhe rastesh

Maqedoni: 70% e rasteve të reja janë me variantin “Omicron”

Një në katër persona i testuar në Maqedoninë e Veriut rezulton pozitiv me Covid19, ndërsa...