MENU
Kujdes, është shumë e rrezikshme!

Enjtje qepallash, dhimbje koke, fytyre, humbje shikimi?

Shenjat paralajmëruese

Nga se shkaktohen dhimbjet e gjirit?

Shumë gra përjetojnë dhimbje në gji. Dhimbja e gjirit mund të ndodhë në njërën ose...

Më serioze nga sa duket

Studiuesit ngrenë alarmin! Kujdes me qëndrimin mbi telefon!

Rreziqet shëndetësore që vijnë nga kujdesi i dobët gjatë përdorimit të elektronike nuk i shqetëson...

“Procesi në fazë kritike”

Negociatat/ Deputeti gjerman: Franca e Gjermania nuk duhet të përçahen!

Christian Petry, socialdemokrat, deputet i Bundestagut ndodhet për një vizitë në Maqedoninë e Veriut e...

Si ndikon ushqimi në efektin e ilaçit?

Çfarë duhet të dini para se të merrni penicilina?

Penicilinat janë një nënklasë e antibiotikëve të quajtur antibiotikë beta-laktam (antibiotikë që kanë një strukturë...

Çfarë duhet të dini?

Cilat janë pyetjet e zakonshme gjatë një vizite gjinekologjike?

Për kujdesin gjinekologjik, një grua duhet të zgjedhë një mjek me të cilin mund të...

Testet

A mundet një pilulë të zëvendësojë dozat e insulinës?

Shumë njerëz me diabet duhet të injektojnë veten me insulinë të paktën një herë në...

Çfarë mund të jenë tjetër?

Mësoni t’i dalloni gungat në gji, jo të gjitha janë kancer!

Çfarë janë gungat e gjirit? Gungat e gjirit janë gunga, rritje ose zona të vështira...

Pa recetë dhe pa efekte anësore

Ilaçet e migrenës janë të forta. Qetësoni dhimbjet me këto çajra!

Ekzistojnë disa lloje barnash për trajtimin e migrenës. Megjithatë, ato kanë efekte anësore dhe paraqesin...

Me 4 përbërës që i keni në shtëpi

Vuani nga hemorroidet? Ja si t’i trajtoni në mënyrë natyrale!

Hemorroidet, njohur ndryshe në gjuhën e përditshme si ‘’majasëlli’’, janë ndër patologjitë më të shpeshta...

Mësoni shkakun dhe si mund të trajtohet!

Pëllëmbët e duarve janë të çara dhe të infektuara?

Një abscesi i dorës është një akumulim i qelbit që prek dorën, zakonisht shkaktuar nga...

Si e shpjegojnë mjekët?

Cili është shkaku i sëmundjes paralizuese te fëmijët?

Ende nuk ka ndonjë arsye të qartë për një gjendje misterioze paralitike që ka goditur...