MENU
Ja cfarë e shkakton!

Dhimbje koke për disa javë pas një gjilpëre në shtyllën kurrizore?

Përmirësimet që duhet të bëni!

PO! E vërtetuar …ndihmojnë në parandalimin e sulmit në zemër

Ndryshime të vogla dhe të qëndrueshme në nivelin e kolesterolit dhe presionit të gjakut mund...

Kujdes!

Këto perime mund të shkaktojnë një infeksion parazitar

Ciklosporiasis është një infeksion i zorrëve të holla të shkaktuara nga paraziti Cyclospora cayetanensis. Simptomat...

Çfarë thonë mjekët?

Problemet e zorrës së trashë, që në moshë të re

Shkalla e kancerit të zorrës së trashë midis të rriturve të rinj është në rritje...

Njihuni me vetitë e mrekullueshme të trëndafilit të egër!

Mjaftojnë vetëm 8 kokrra dhe trupi juaj do t’ju falënderojë!

Trëndafili i egër (Rosa Canina) është një ndër bimët medicinale më të çmuara për nga...

Këto janë ushqimet që duhet të hamë!

Njihet ndryshe si vitamina e trurit dhe e gjakut…

Trupi ynë ka nevojë për vitamina dhe minerale në mënyrë që të funksionojë siç duhet,...

Masat paraprake që duhen marrë!

Problemi më i zakonshëm gjatë shtrimit në spital!

Në spital, njerëzit mund të rrjedhin në mënyrë të pavullnetshme urinë (mosmbajtje urinare) ose të...

Ky është shkaku!

Fëmija ka lindur më buzë të çarë?

Defektet më të zakonshme të lindjes së kafkës dhe fytyrës janë buza e çarë dhe...

Mësoni cilat janë simptomat!

Hipertiroidizmi mund të jetë shumë i rrezikshëm!

Hipertiroidizmi është prodhimi i rritur i hormonit tiroide. Hipertiroidizmi tek i porsalinduri zakonisht shkaktohet nga...

Historia e Anit

Cigare elektronike për 2 vite, nuk merrte dot frymë!

Ansi përdorte cigare elektronike (cigare E )për gati dy vjet. Por tre javë më parë,...

Përkeqësojnë seriozisht shëndetin tuaj!

Nëse vuani nga koliti, harrojeni shijen e këtyre ushqimeve!

Koliti është një sëmundje e lidhur me inflamacionin e zorrës së trashë, e shkaktuar nga...

Hemosideroza

Cilat janë pasojat e hekurit të tepërt në trup?

Hemosideroza është një term që përdoret për akumulimin e tepërt të depozitave të hekurit të...