MENU
klinika
Pasojat që shkakton ky infeksion

Cilat janë rreziqet e toksoplazmozës?

Pasojat

A shkakton tiroidja edhe probleme me zorrët?

A ka një lidhje midis zorrëve të irrituara dhe tiroides? Zorrët  e irrituara (IBS) është...

Shenjat

Si ta dalloni ekzemën tek fëmijët e porsalindur?

Termi “kapelë ose kapak djepi” i referohet dermatitit seborrheik infantil që prek kryesisht lëkurën e...

Studimet

Çokollata, kura më e mirë për të shpëtuar nga kolla

Mjetet juridike për trajtimin e kollës janë të shumta dhe të njohura gjerësisht, por jo...

Simptoma thuajse të njëjta

Hernia sportive dhe hernia inguinale/ A janë njësoj?

Një hernie është kur një organ shtyn përmes një hapjeje në muskul që e mban...

Sëmundje e rrallë auto-imune

Si mund të diagnostikohet sindroma Sjögren?

Sindroma Sjögren është një çrregullim kronik autoimun që fokuson sulmin e tij në gjëndrat që...

Një nga problemet e zakonshme të syve...

A mund të rikthehet katarakti pas operacionit?

Kataraktet janë një zonë e turbullt në thjerrëzat e syrit, e cila mund të shkaktojë...

Disa këshilla për regjimin ushqimor

Si duhet të ushqehen gratë shtatzënë?

Në asnjë moment tjetër të jetës ushqimi nuk është aq i rëndësishëm sa gjatë dhe...

Kur duhet t'i drejtoheni mjekut

A shkakton lodhje kolit ulcerativ?

Është shumë e zakonshme që njerëzit me kolit ulcerativ (UC) të përjetojnë lodhje. Lodhja është...

Kush është më i rrezikuar

Çfarë është saktësisht endometrioza e tubit fallopian?

Endometrioza e tubit fallopian është, thjesht, endometrioza. Endometrioza është një sëmundje idiopatike ku qelizat e...

Informacioni që ju duhet!

A mund të keni vizion të paqartë nëse keni sy rozë?

Syri rozë është inflamacioni i shtresës së indeve me lagështi që mbulon të bardhën e...

Simptomat dhe trajtimi

Bërryla të thata dhe të irrituara? Psoriasis apo lëkurë e thatë?

Psoriaza është një gjendje kronike që bën që qelizat e lëkurës të riprodhohen shumë shpejt....

Reklama