MENU
klinika
Mbajini shënim...

6 mënyra për ta mbajtur trupin në formë gjatë shtatzënisë

Mësojeni...

Ky truk i thjeshtë do t’ju ndihmojë të mos hani gjatë natës

Ky truk i thjeshtë parandalon shëtitjet e natës në frigorifer. Gjithashtu, ndihmon për t’iu përmbajtur...

Vitaminat që ju duhen

Imuniteti ulet gjatë ushqyerjes me gji, ja si ta rrisni

Qëndrimi i shëndetshëm është kritik për ju dhe fëmijën, veçanërisht gjatë sezonit të të ftohtit...

Ja kur ka nevojë një foshnjë për këtë procedurë

Çfarë është një gips Spica?

Një gips spica përdoret shpesh për displazinë e ijeve dhe për frakturat që kërkojnë që...

Shenjat e para

Çfarë e shkakton kancerin e veshkave tek fëmijët?

Edhe pse rrallë, kanceri i veshkave është një nga disa lloje të kancerit që mund...

Simptomat dhe trajtimi

Çfarë është ekstrofia e fshikëzës?

Ekstrofia e fshikëzës është një parregullsi e rrallë e lindjes ku muskujt e fshikëzës nuk...

E vërteton shkenca

Të qeshurit, është ilaçi më i mirë për njeriun

Hulumtimet tregojnë se të qeshurit mund t’ju ndihmojë të humbni peshë, të reduktoni stresin, të...

A e vështirëson frymëmarrjen?

Si ndikon dehidratimi tek mushkëritë?

Dehidrimi prek pothuajse çdo sistem në trup dhe mushkëritë nuk bëjnë përjashtim. Mosmarrja e lëngjeve...

Përkufiizimet kanë ndryshuar...

Cili është dallimi midis neurozës dhe psikozës?

Gjatë gjithë historisë, janë përdorur një sërë përkufizimesh, si bisedore ashtu edhe klinike, për neurozën...

Shkaqet nga më të ndryshmet

A mund t’ju dhembë shpina nga reçipetat?

A mund të shkaktojw dhimbje në pjesën e sipërme të shpinës gjoksi i rëndë? Shumë...

A mund të trajtohet?

Çfarë është infeksioni Candida Auris?

Candida auris (C. auris) është një kërpudhë që mund të shkaktojë infeksion dhe sëmundje te...

Në një kohë kur temperaturat sa vijnë e ulen

Shpëtimi për lëkurën: vaji i kokosit!

Vaji i kokosit, është perfekt për lëkurën e irrituar të këtij sezoni. Në një kohë...

Reklama