MENU
klinika
Si ta aplikoni me disa hapa të thjeshtë

Çfarë është detox-i i fytyrës?

Ja përse

Kujdes! Shmangini këto ushqime para fluturimit

Pavarësisht se për çfarë udhëtoni, gjëja e fundit që dëshironi të ndjeni kur zbrisni nga...

Ekspertët paralajmërojnë

Çfarë është “demenca dixhitale” dhe si ndikon në trurin tonë

Një mënyre jetese me ritme të shpejta, shumë kohë e kaluar para kompjuterit dhe disa...

Ja ç'duhet të dini...

Çfarë duhet të bëni nëse ju kruhet veshi i brendshëm?

Kjo është stina kur luhatjet e temperaturave jo rrallë na shkaktojnë vështirësi në gëlltije, apo...

Disa këshilla

Si të jeni aktiv nëse nuk ju pëlqen të ushtroheni

Nëse jeni xhelozë për sportistët, njihni ata që mund të vrapojnë maratonë ose të tolerojnë...

Mësojeni...

Dieta e hudhrave, si ndihmon për uljen në peshë

Pesha e tepërt tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit,...

Ka disa mënyra si mund ta “frenojmë”…

Ndotja akustike, kërcënim i padukshëm për shëndetin!

Zhurmat nuk janë vetëm të bezdisshme, por edhe të dëmshme për shëndetin dhe ekosistemet. Zhurmat...

Arsyeja

Sapo u ‘rrëzua’ miti, vakti i darkës nuk duhet të jetë i lehtë!

Në të gjitha këshillat për ushqyerje të shëndetshme, na sugjerohet gjithmonë që darka të jetë...

Studimi

A mund të ketë një gen psikopatie në familjen tuaj?

Ndërsa unë shtrihesha në shtratin e spitalit pasi linda djalin tim të parë, gjëja e...

Mësojeni...

Ç’ndodh nëse hiqni dorë nga përdorimi i antidjersës?

Me siguri edhe ju, si shumica e njerëzve e nisni ditën duke larë dhëmbët, një...

Disa këshilla

Si të lehtësoni stresin që vjen nga rrjetet sociale

Një nga betejat më të shpeshta mes të rinjve është marrëdhënia e tyre me median...

Mësojeni...

Nga djepi në shtrat, cila është mosha e duhur?

Fëmijët emocionohen kur shkojnë në krevat fëmijësh nga djepi! Por prindi është në ankth se...

Reklama