MENU
klinika
Ju ndodh edhe juve?

Fryrja e duarve dhe këmbëve, shkaqet dhe zgjidhja!

Për çfarë shërben?

Si bëhet testi i frymëmarrjes për bakterin H. pylori?

Helicobacter pylori (H. pylori) është një lloj i zakonshëm i baktereve që jeton në mjediset...

Shenjat

Çfarë është dhimbja e muskujve të shkaktuar nga statina?

Shumë mjekë ose profesionistë të kujdesit shëndetësor përshkruajnë statina, ose ilaçe për uljen e kolesterolit,...

Pse ngatërrohen shpesh me njera tjetrën?

Si lidhen sindroma Rett dhe autizmi?

Sindroma Rett është një çrregullim neurozhvillues, që do të thotë se ndikon në zhvillimin e...

Ndikimi

A duhet të përdorni gjalpë Shea për të trajtuar ekzemën?

Hidratuesit me bazë bimore po bëhen gjithnjë e më të popullarizuar pasi njerëzit kërkojnë produkte...

Nxitoni për në plazh...

Cilat janë përfitimet nga uji i kripur i detit?

Uji i detit sjell shumë përfitime shëruese si për mendjen ashtu edhe për trupin e...

Ngatërrohet me gripin...

Çfarë është riniti i shtatzënisë?

Shtatzënia është një nga periudhat më emocionuese për shumë gra, por kjo nuk do të...

Shenjat

Si të identifikoni bronkitin tek fëmijët?

Fëmija rri zgjuar gjithë natën dhe ka një kollë të thellë? Mund të ketë bronkit....

Nga ndryshon nga alergjia?

Çfarë është atopia dhe kushtet atopike?

Atopia është një kategori specifike e alergjive. Nuk është një çrregullim i vetëm, por një...

I dinit?

5 simptoma të çuditshme të shtatzënisë

Shtatzënia është një përvojë unike. Të përzierat, të vjellat dhe madje edhe dhimbjet e shpinës...

Mësojeni...

Kur duhet të bëjmë kardio, para apo pas stërvitjes?

Kardio, ashtu si stërvitja për të shtuar forcën e trupit kanë merita të pamohueshme për...

Ndikimi

A e shkakton stresi psoriazën?

Si të kuptoni sinjalet e trupit kur keni psoriasis? Një shpërthim psoriasis mund të jetë...

Reklama