MENU
klinika
Ja shenjat që jep organizmi

Pini më shumë ujë sesa kërkon trupi?!

Kujdes!

Gërvishtjet e maceve mund të jenë të dëmshme

Sëmundja e gërvishtjeve të maceve është një infeksion bakterial që një person mund të marrë...

 'Pacientët kanë avulluar'

Dalja nga karantina/ Psikologët u friksohen sëmundjeve mendore

Psikologët  janë veçanërisht të shqetësuar që fëmijët dhe të moshuarit nuk po marrin mbështetjen e...

Për nënat e reja

Ja sa shpesh dhe për sa kohë duhe ta ushqeni fëmijën me gji

Ushqyerja me gji është një gjë natyrale, por gjithsesi ajo vjen me pjesën e saj...

“Europa Nostra” letër BE-së

“Dënoni shembjen brutale, u shfrytëzua situata e covid-19”

       Sipas “Europa Nostra”, shembja u bë duke shfrytëzuar gjendjen e emergjencës në...

Mësojini dhe mos i harroni

Që truri të funksionojë më së miri mbani mend këto 10 ushqime

Ushqimi mirë është domosdoshmëri dhe për shëndetin tuaj mendor ashtu si për shëndetin tuaj fizik....

Ja kur duhet të shqetësoheni

A është e rrezikshme gjakderdhja në hundë?

Gjakderdhjet  e hundës janë të zakonshme. Mund të jenë të frikshme, por ato rrallë tregojnë...

Studim i ri

Obsesioni i perfeksionizmit: motivues apo çrregullim?

Njerëzit me perfeksionizëm e mbajnë veten me standarde të pamundshme të larta. Ata mendojnë se...

Zbuloni të vërtetën

Kolagjeni – Çfarë është dhe pse përdoret?

Kolagjeni është proteina më e bollshme në trup. Ka role të rëndësishme, duke përfshirë sigurimin...

Tek njerëzit e moshuar

Pagjumësia mund të parashikojë depresionin dhe….

Pagjumësia mund të rrisë ndjeshëm rrezikun që të moshuarit nuk do të jenë në gjendje...

Pyetja-një-milion-dollarëshe!

Pse u shemb natën? Veliaj: Me rrezik. I pamundur rikonstruksioni

        Kryebashkiaku Erion Veliaj, po flet sot në Këshillin Bashkiak, për shembjen...

Kur situata bëhet serioze

Cilat janë efektet e presionit të lartë të gjakut në trup?

Për shkak se hipertensioni është shpesh një gjendje e heshtur, mund të shkaktojë dëme në...

Reklama