MENU
klinika
DSHM. Alketa Qosja (Hoxha)

Njeriu, mjeku, mjekësia dhe teknologjia

Boll i injoruat!

Shenjat paralajmëruese të Alzheimer

A është harresë apo sëmundja e Alzheimer (AD)? Përafërsisht 1 në 3 persona mbi moshën...

Shpërndajeni me miqtë tuaj!

“Të urrej babi!” Gabimi fatal që bëni me fëmijën tuaj

Nëse fëmija juaj duket jo mirë gjatë gjithë kohës apo “ju nuk dini se çfarë...

Anestezist Blerim Arapi

Frikë nga anestezia? Do surprizohesh nga ky fakt!

Anestezia në vetvete është tërësia e procedurave që nëpërmjet përdorimit të një game medikamentesh realizojnë...

Alarmuese!

Kanceri i trurit/ Ke këto simptoma? Kërko urgjent ndihmë

Jo të gjitha tumoret e trurit shkaktojnë simptoma. Simptomat e kancerit të trurit janë të...

Jeni në rrezik të madh nëse...

Po ju paralajmërojmë! Ç’thonë thonjtë për shëndetin tuaj

Thonjtë dhe shëndeti A e dini që thonjtë tuaj mund të zbulojnë gjurmë për shëndetin...

Tregojuani edhe personave që njihni!

Je me prostatë? Ky gabim mund të të kushtojë jetën!

Trajtimi i hershëm Kur kanceri i prostatës zbulohet herët, trajtimi zakonisht funksionon. Shumica e njerëzve...

Me kujdes!

Foshnja acarim lëkure? Ti si prind bëj këtë

Nuk ka asgjë të ngjashme me lëkurën e butë dhe delikate të një fëmije. Dhe...

Video-intervistë me Prof. Besim Boçin

“Femrat shqiptare duan të bëhen si Kim Kardashian”

I ftuar ditën e sotme në Klinika Online ishte profesor Besim Boçi, shef i Shërbimit...

S'ka vend për neglizhim!

Mosmbajtja e urinës/ Këtë këshillë mbajeni mirë parasysh!

Mosmbajtje urinare i referohet rrjedhjes së vazhdueshme të urinës për shkak të kontrollit të gabuar...

Kurrë nuk është vonë!

Je dembel? Pasi të lexosh këtë do ndryshosh si nata me ditën!

Një studim i ri thotë se jetesa pasive ka vënë në rrezik më shumë se...

Do na falënderoni me shpirt!

Artriti s’po ju lë të jetoni rehat? Ndiqni këto këshilla!

Çfarë është artriti reumatoid? Artriti reumatoid është një sëmundje ku trupi sulmon indin e nyjeve...