MENU
klinika
Alarmuese!

Kujdes! Kjo sëmundje ju merr jetën sa hap e mbyll sytë!

"Thuaji lamtumirë djersitjes"

“Bëhem qull në djersë, u turpërova me njerëzit! Ç’të bëj?”

Çfarë është djersa? Djersitja është ndjenja e lagësht në lëkurën tonë kur është nxehtë jashtë...

Mësojini!

Këto fakte mbi HIV-in do t’iu lënë pa mend!

Fakt HIV-i nuk përhapet nga kontaktet e rastësishme me një person, nga ajri, uji, përdorimi...

Do mbeteni pa fjalë!

Kjo sëmundje është ‘vrasësi nr.1’ dhe nuk e keni ditur!

Çfarë është sëmundja e zemrës? Sëmundja e arterieve koronare (CAD), e njohur zakonisht si sëmundje...

Këshilla dhe sugjerime

Ekspozimi në diell/ Kur është i shëndetshëm? Kur paraqet rrezik?

Kur mendoni për diellin, mendimi juaj i parë mund të jetë për dëmet që mund...

Dr. Arlinda Elmasllari

Kanceri i qafës së mitrës! Si ta parandaloni

Çfarё ёshtё kanceri i qafёs sё mitrёs? Kanceri i qafёs sё mitrёs ёshtё njё sёmundje,...

Mos humb më kohë!

Bo bo! I ke sytë kështu? Vrap te mjeku!

Këto janë 13 simptomat më të zakonshme të syrit tuaj. Skuqje Enët e gjakut në...

Pakësoni rrezikun kardiovaskular

Mendja e shëndoshë, në trup të shëndoshë!

Nëse dikush do duhej të zgjidhte mes alternativës së ushqyerjes me një ushqim të keq...

Ndalo lemzën në pak sekonda

Lemza po ju nxin jetën? Shmangeni kështu

Lemza është një tkurrje e papritur dhe e pavullnetshme e muskujve të diafragmës. Kur spazma...

Dr. Mirzana Kapllanaj

Meningiti në moshat fëminore

Meningokoksemia është sindromë klinike e sepsisit akut ose hiperakut, e shoqëruar me rash purpurik, e...

Mënyra parandalimi!

Astma/ Çfarë s’duhet të hani

Kur një person ka astmë, rrugët e frymëmarrjes bëhen më të ndjeshme, acarohen dhe ënjten....

Jeni të rrezikuar!

Të pëlqen mishi, por ke frikë se infektohesh? Zbulo se…

Studiuesit thonë se një lloj infeksioni i gjetur te pulat dhe gjelat mund të shkaktojë...