MENU
klinika
Je në rrezik!

Artriti psoriatik/ Alarmohu nëse ke këto simptoma

Mjafton të konsumosh...

Do të jetosh gjatë? Zbulo si! Do na falënderosh ditë e natë!

Nënproduktet e qumështit mund të jenë bileta juaj për shëndetin më të mirë të zemrës,...

Urgjent, reago!

Menjëherë lër takim me mjekun nëse zemra të rreh kështu!

Palpitacionet janë rrahje jo të zakonshme, të forta, të shpejta dhe të çrregullta të zemrës....

Si të parandaloni këtë sëmundje vdekjeprurëse

Kanceri i pankreasit/ Stop! Po e shkatërroni veten duke pirë…

Shenja të kancerit pankreatik Pankreasi është një gjëndër me gjatësi rreth 15 cm, e lokalizuar...

Do na falënderoni me shpirt!

Me osteoporozë? Ky informacion s’duhet të të shpëtojë!

Osteoporoza është sëmundje e kockave, e cila ul densitetin kockor dhe nuk ka shenja të...

Herpesi në buzë, çfarë tregon?

Kanceri oral/ Mësoni simptomat! Shpëtoni nga rreziku

Herpesi në buzë, çfarë tregon? Zakonisht është i shkaktuar nga një sëmundje virale. Virusi që...

Veproni në kohë!

Gjithçka duhet të dini rreth arterosklerozës

Sëmundja e arterieve koronare (CAD) është një gjendje që ndikon në arteriet që furnizojnë zemrën...

Tronditëse!

E rëndë! Nëse ke këto simptoma, je i dehidratuar!

Uji përbën rreth 75% të trupit të njeriut. Pa këtë ujë, nuk mund të mbijetojmë....

Dr. Dritan Subashi, Obstetër-Gjinekolog

A duhet të hiqni dorë nga veganizmi gjatë shtatzënisë?

Dieta e duhur në periudhën e shtatzënisë, duke marrë të gjitha elementet e nevojshme për...

Me siguri këtë nuk e dinit!

Do të dobësohesh? Zbulo këtë sekret!

Zgjedhjet që bëni çdo ditë, të mëdha dhe të vogla, ndikojnë në peshën dhe shëndetin...

Tepër e rëndësishme!

Si formohet uji në mushkëri? Duhet ta dini!

Termi mjekësor për vështirësinë në frymëmarrje është dispnea. Shpesh përshkruhet si “uri për ajër”. Mund...

Po vini në rrezik jetën e fëmijëve tuaj!

Sëmundja duar-gojë-këmbë/ Kurrsesi mos e trajtoni me…

Sëmundja në këmbë e gojë, ose HFMD, shkaktohet nga një virus. Simptomat përfshijnë ulçera ose...