MENU
klinika
Çoroditëse!

E rëndë kjo për gripin! Pasi ta mësosh vetë, thuajua miqve

Këshilla!

Sapo jeni bërë nënë? Gabim i rëndë ky që po bëni!

Nuk ka pse të jemi të paduruar dhe të fillojmë më shpejt ushqimin me lugë...

Mjeku Dr. Klidit Dodi

Prekëse! Pacientët me probleme në veshka, lufta e tyre me…

Hemodializa është një ndër proceset renale zëvendësuese ku pacientët me pamjaftueshmëri kronike të veshkave (IRK)...

Nëna, kini vëmendjen!

Ushqen foshnjën me gji? Mos e bëj këtë!

Mos mbani dietë!   Kërkesat e nënës për ushqim gjatë periudhës që ushqen foshnjën e saj...

Është e vërtetuar!

Ky ritual është çelësi për një shëndet të mirë!

Gjumi i rregullt mund të jetë çelësi për një shëndet më të mirë. Hulumtimet e...

E rëndë!

Infeksionet që vrasin mbi 10 milion fëmijë! Duhet t’i dini!

Që nga viti 1970 numri i parashikuar vjetor i vdekjeve për fëmijët e moshës nën...

PhD. Msc. Dr. Gentian Stroni

Fëmija me kollë dhe të vjella? Urgjent jepini…

Gripi ёshtё njё sёmundje infektive akute e shkaktuar nga viruset e gripit tё tipeve A,B,C....

Lexojeni deri në fund!

“Po m’plas zemra! Si të shpëtoj nga infarkti”

Në shumicën e rasteve ataku kardiak shkaktohet nga ateroskleroza e cila ngushton arteriet koronare gradualisht,...

Dr. Anisa Dhamo Kraja

Dhëmbët copë-copë! Boll bëtë të njëjtin gabim me fëmijët tuaj!

Pyetja që shumë prindër i bëjnë vetes është: “Kur dhe si duhet të kujdesemi për...

Ndiqni këto udhëzime!

“Fëmija s’më vë gjumë në sy nga barku! Ka apendicit?”

Midis të sëmurëve që konsultohen në sallën e urgjencës për dhimbje në abdomen (dhimbje barku)...

"Tani e kam shikimin xham!"

“Kisha probleme me sytë! Këto këshilla futi në ‘xhep’ dhe ti!”

Struktura e fytyrës tuaj ndihmon në mbrojtjen e syve nga dëmtimi. Këto dëmtime mund të...

Fakte tronditëse!

“Nënat frigoriferike”/ Përlotëse! Autizmi shkaktohet nga…

Autizmi është një çrregullim kompleks i zhvillimit të njeriut që shfaqet në tre vitet e...