MENU
klinika
Na e vini veshin

Shëndeti s’përmirësohet vetëm me ilaçe, bëni edhe…

Video-intervistë me Edmond Gashin, onkolog

Flet onkologu: Nëse ke këto shenja, ke kancer në gji

Të ftuar special në studion e Klinika Online ditën e sotme kishim Edmond Gashin, kirurg...

Ndërgjegjësohuni!

Kanceri i gjirit/ Ç’duhet të dini për muajin Tetor

Muaji Tetor mbërriti dhe me ardhjen e tij vjen diçka më shumë se misër, karamele...

Njihuni me to!

Pasojat fatale të dhimbjes tek bebet!

“Nuk ka gjë më lehtë të durueshme se sa dhimbja e tjetrit.” “Çdo përkujdesje duhet...

Mjekësia natyrale

Mrekulli! “Kjo farë lufton kancerin”

Nëse nuk keni dëgjuar ende për farën e lirit, më besoni, keni humbur shumë dhe...

Do na e dish për nder!

Je diabetik? Pasi të hash, bëje këtë veprim!

Nuk ju duken argëtuese Nëse ushtrimet do të bëheshin thjesht se duhen bërë s’do të...

Mos e neglizhoni!

Të jetosh me psoriazë! Fakte që duhet t’i dish

Të jetosh me psoriazë do të thotë që ju keni edhe risk më të madh...

E rëndë!

Tualeti apo celulari është më i pistë? Përgjigja do u shtangë!

Dhe mitet vazhdojnë… Nëse ha mëngjes a më ndihmon që të bie në peshë? Ju...

Prindër! Kujdes!

Dhëmbë copë-copë? Ky ushqim e shkatërron kariesin

Ushqimet që fëmijët hanë kanë një ndikim të rëndësishëm në shëndetin dentar afatgjatë. Një nga...

Rrëqethëse!

Boll! Personat me aftësi të kufizuara s’janë mallkim nga Zoti!

Historiku i aftësisë së kufizuar daton që në periudhat e antikitetit, ku ajo trajtohej ose...

Për t'u shqetësuar!

Nëse i sapolinduri ka këtë ngjyrë, ka probleme me zemrën!

Zemra e njeriut fillon të zhvillohet nga fundi i muajit të parë të shtatzënisë dhe...

Nga D.SH.M Alketa Qosja (Hoxha)

Qumështi i lopës, a është i rrezikshëm për foshnjat?

Alergjia nga proteinat e qumështit të lopës është një reagim i “kundërt” ndaj qumështit të...