MENU
klinika
Bëje me çdo kusht!

Zgjidhja ideale për lodhjen

E padëgjuar!

Keni sy të përlotur? Ky lajm do iu zbukurojë ditën

Mund të ndiheni sikur keni rërë në sytë tuaj, ose mund t’iu djegin apo kruhen....

Do mbeteni pa fjalë!

Dhimbje menstruale? Si ndikon seksi në…

Sipas Kongresit Amerikan të Obstetërve dhe Gjinekologëve, shumica e grave kanë disa “siklete” gjatë periudhës...

Ç'duhet të bëni...

Dhimbje të padurueshme në qafë? Shkaktohet nga…

Ju ka shkuar në mendje se qafa është pjesa e trupit që përdorim më shumë...

Për të mirën tuaj!

Nëse ju dhimbset jeta, bëni këto vizita paraprake!

Disa njerëz e shohin mjekun e tyre çdo vit për një ekzaminim fizik dhe për...

Mjekësia natyrale

10 ushqimet që luftojnë dhimbjet!

Të gjithë njerëzit të paktën një herë në jetën e tyre kanë përjetuar dhimbje të...

Video-intervistë me Anila Kalleshin

Ke kapsllëk? Rreptësisht shmangi këto ushqime

Ditën e sotme e ftuar në Klinika Online ishte Dietologe Anila Kalleshi. Duke qenë se...

Personazh

Familja Polena/ Histori krenarie, hidhërimi e një dinastie mjekësh

Familja Polena, e nderuar dhe respektuar nga i gjithë populli i Korçës dhe më tej...

Fatale!

Ky është çrregullimi neurologjik më i shpeshtë tek fëmijët

Megjithëse përshkruhet nga grekët e lashtë deri vonë, në shekullin tonë konvulsionet febrile nuk kanë...

Për t’u lexuar!

A jeni sëmurë apo jo? Të gjithë ngatërroheni në këtë pikë

“Mjeku më i mirë është ai që di të parashikojë dhe të paralajmërojë”, thoshte Hipokrati,...

Prof. Edvin Prifti

Transplanti i zemrës/ Nga kafshët te njeriu!

Transplanti kardiak është trajtimi kirurgjikal i vetëm i insufiçiensës kardiake të avancuar. Fatkeqësisht, ekziston sot...

Çmimi Nobel 2018

Trajtimi i kancerit me imunoterapi!

Dy kërkues të mjekimit kundër kancerit morën Çmimin Nobel 2018 në Mjekësi për zbulimin se...