MENU
klinika
Fakte tronditëse!

“Nënat frigoriferike”/ Përlotëse! Autizmi shkaktohet nga…

Na falënderoni më vonë!

Kujdes! Zbuloni arsyen shokuese pse ju bien flokët!

Rënia e flokëve është një problematikë për të gjithë njerëzit dhe madje shumë e përhapur. ...

Kujdes maksimal!

Ruhuni nga kjo sëmundje! Bën kërdinë në njerëz!

Kolera është një sëmundje akute infektive e shkaktuar nga një bakter, ‘Vibrio Cholera’ i cili...

Si të mbroni foshnjen tuaj

Jeni shtatzënë? Rrezikoheni rëndë nga…

Shkencëtarët paralajmërojnë se bloza nga ajri i ndotur po arrin plaçentën e grave shtatzëna dhe...

Shuani kuriozitetin!

4 lloje personaliteti! “Kujt i përkas unë?”

Psikologjia moderne e refuzon shumë nocionin se njerëzit mund të grupohen në lloje të personalitetit....

Për t'u çuditur!

Ky lloj trajtimi zhduk si me ‘magji’ shumë sëmundje!

Ka një interes të madh midis mjekëve dhe pacientëve në të gjithë botën për akupunkturën....

Prof. Asc. Sokol Buba

Gjaku në feçe tek fëmijët/ Ç’duhet të dinë prindërit

Prania e gjakut në feçe është një fenomen i njohur në moshat fëminore, por jo...

Befasuese!

“Vdiqa nga dhimbja e duarve! Pse më ndodh kjo?”

Dhimbja e duarve është një nga dhimbjet më të zakonshme që hasin njerëzit. Kjo dhimbje...

Duhet ta dish me patjetër!

Shikohu në pasqyrë dhe mëso nga çfarë vuan!

Shikohu në pasqyrë! Është thënë se sytë janë një dritare për shpirtin. Fytyra juaj është...

Dr. Entela Kolovani Ramosacaj

Njerëz bëjeni këtë! Rreziku i fruthit s’ka ikur akoma

Vaksinohuni!! Nuk ka asnjë sëmundje të parandalueshme nga vaksina që të shkaktojë aq shumë vdekje...

Mos e teproni!

Këto ushqime shkaktojnë puçrra! Ju vijoni t’i hani si të babëzitur!

Nëse konsumoni shumë sheqer mund të zhvilloni rrudha. Është e vështirë të ndalosh rrudhat dhe...

E dinit gabim!

“Urinoj tmerr shpesh! Ç’sëmundje kam?”

Ndoshta ju pini shumë ujë Nuk është vetëm sasia e ujit të pijshëm, ju merrni...