MENU
klinika
Forcon sistemin imuntar

Kafeja? Sa më shumë aq më mirë!

“Procesi në fazë kritike”

Negociatat/ Deputeti gjerman: Franca e Gjermania nuk duhet të përçahen!

Christian Petry, socialdemokrat, deputet i Bundestagut ndodhet për një vizitë në Maqedoninë e Veriut e...

Simptomat e para

Çfarë është kanceri i gjirit? Cilat janë shkaqet?

Kanceri është kur qelizat rriten në mënyrë anormale. Qelizat e kancerit nuk duken ose funksionojnë...

Kujdes!

Ky reaksion alergjik nëse nuk trajtohet mund të jetë fatal

Çfarë  janë reagimet anafilaktike? Reagimet anafilaktike (ndonjëherë të quajtura “anafilaksi”) janë reagimet alergjike më serioze,...

Mësoni çfarë e shkakton

Keni skuqje, lëkurë të irrituar apo plagë midis gishtave?

Kërpudhat zakonisht i bëjnë “shtëpitë” e tyre në zona me lagështi të trupit, ku sipërfaqet...

Ja simptomat

A mund të keni kaluar një sulm në zemër? Sulmet e heshtura

Ne priremi të mendojmë për sulme në zemër, siç tregohen në filma, si ngjarje masive,...

Studimi ndërkombëtar

Hapja e arterieve të bllokuara pas një sulmi në zemër mbron shëndetin

Hapja e të gjitha arterieve të bllokuara të një personi pas një sulmi në zemër...

Çfarë funksioni kanë këto pilulat

‘Zëvendësuesit’, substanca që ngjajnë me ilaçet, por…

Zëvëndësuesitë janë substanca që janë bërë për tu ngjarë ilaçet, por nuk përmbajnë një ilaç...

Sekretet e mjekësisë

Si ndikojnë ilaçet tek fëmijët, të rriturit dhe të moshuarit

Të gjithë i përgjigjen ilaçeve ndryshe. Mënyra se si një person i përgjigjet një ilaëi ...

Goditje dhe britma gjatë gjumit

Cili është rreziku nga çrregullimet e gjumit

Me siguri keni parë filma, ku një veteran kthehet në shtëpi nga tmerret e luftës...

Çfarë këshillojnë mjekët

Si të zvogëloni rrezikun e sëmundjes së Alzheimerit

Ekzistojnë një numër i gjërave që mund të bëni për të zvogëluar rrezikun e sëmundjes...

Zbuloni shkakun

Keni nyje të vogla në formë fasule në qafë, sqetulla apo…

Çfarë  është sarkoidoza? Sarkoidoza  është një sëmundje në të cilën formohen tufa të vogla qelizash...