MENU
klinika
Baktere që ndihmojnë organizmin

5 gjëra që duhet të dini rreth probiotikëve

Historia e Fiorit

Duke luftuar me sëmundjen e pashërueshme të lëkurës

Shumë pozitive, një luftëtare, shumë aktive: tre aspekte të Fiorit me fjalët e saj. Pavarësisht...

Mineral esencial në shëndet

Kaliumi dhe ushqimet ku ne e gjejmë atë…

Kaliumi është një ndër mineralet më të rëndësishme të domosdoshme për funksionim normal të trupit...

Historia e superheroit të vogël

Me diagnozën e Andreas, na u shkatërrua bota

Vera është nëna e 4-vjeçarit Andrea që jeton me sindromën Allan-Herndon-Dudley (AHDS), një çrregullim gjenetik...

Testi i imazhit

Skanimi bërthamor që zbulon të gjitha problemet e zemrës

Një analizë bërthamore e zemrës është një test i imazhit që përdor kamerat speciale dhe...

Studimet e hulumtuesve

Shmangni aneminë, si të rrisni qelizat e kuqe të gjakut!

Nëse ndjeheni vazhdimisht të rraskapitur dhe të ngadaltë, mund të keni një gjendje të quajtur...

Detajet e reja

A e dini cfarë ndodh në tru pas një goditje?

Shkencëtarët kanë zbuluar detaje të reja rreth asaj që ndodh në tru pas një tronditje....

Përfitimet

Dafina, vetitë kuruese dhe përdorimi i saj edhe tek flokët

Gjethet e dafinës mund ti përdorësh për shije në ushqime të ndryshme, aromatizojnë ambjentin por...

Shkaqet e mundshme

Ankthi pas ngrënies deri tek sulmet në zemër

A keni përfunduar duke pasur një ankth pasi të keni konsumuar një vakt? Nuk je...

Prisni deri në 39 javë, nëse mundeni!

Lëreni fëmijën të caktojë datën e lindjes!

Ne priremi të mendojmë për shtatzëninë si të qëndrueshme për 9 muaj. Por idealisht duhet...

Një raport i ri studimor

Dremitja ndihmon parashkollorët në të mësuar!

Gjumi pasdite mund të rrisë kujtesën dhe të mbështesë mësimin tek parashkollorët, thuhet në një...

Çfarë duhet të bëni?

Djegiet e rastësishme në shtëpi si t’i trajtojmë?

Djegiet e rastësishme mund të ndodhin kudo në shtëpi dhe ato nuk shkaktohen gjithmonë nga...