MENU
klinika
Distrofia muskulare Duchenne

Si t’i ofrojmë Mirit një jetë të zakonshme?

Tre zgjidhjet kryesore

Plani që ju nevojitet për shpëtimin e lëkurës tuaj të thatë!

Këshillat e reja të ekspertëve sugjerojnë se duhet më shumë se dy litra në ditë...

Vuante nga një sëmundje e rëndë gjaku

Nuk mund të mbijetonte, sot Teo po mbërrin 20 vjeç

Kur djali i Xhenit lindi, ai u testua për drepanocitozën, sëmundjen e qelizave të gjakut,...

Studimi i ri

Pijet dietike, a ndikojnë në peshën e trupit?

Sipas një studimi të ri, të rriturit mbipeshë dhe obezë që pinë pije diete marrin...

Çfarë presim pas operacionit?

Kirurgjia zëvendësuese e nyjeve, kur është e nevojshme?

Kirurgjia e zëvendësimit të nyjeve heq pjesët e dëmtuara ose të sëmura të një të...

Mundësitë dhe llojet

A trajtohet alkoolizmi? Mësoni kur është koha e duhur!

Problemet që lidhen me alkoolin – që rezultojnë nga pirja e tepërt, shumë shpejt ose...

Bëni kujdes me barnat!

Pse ndodhin vazhdueshëm dhimbjet e kokës?

Shumica prej nesh vuajnë nga dhimbje koke kohë pas kohe. Disa janë të buta. Të...

Dëmtimet dhe hapat që duhet të ndiqni!

Mbroni tendinat tuaja duke parandaluar problemet

Ju ndoshta keni dëgjuar për dëmtime të cilat ndodhin gjatë ushtrimit të sporteve të ndryshme....

Çfarë thonë mjekët!

Parkinson, kuptimi i një gjendjeje të komplikuar

Ne mbështetemi në trurin tonë për çdo lëvizje që bëjmë, qoftë në shkrim, duke ecur,...

Studimi

A zëvendësohen orët e privuara të gjumit?

Një studim zbuloi  se gjumi i fundjavës nuk i kompensoi efektet e dëmshme të privimit...

Mësoni veçoritë mjekësore

Kamomili, një zgjidhje për shumë probleme në shëndetin tuaj!

Kamomili është bimë barishtore njëvjeçare, lartësia e të cilës arrin 15-50 cm. Kërcelli i tij...

Historia e Katerinës

15 operacione dhe diagnoza të ndryshme

Historia e saj nga dhimbja e sklerozës filloi dyzet vjet më parë kur sëmundja ishte...