MENU
klinika
Regjimi me 12 doza

Duke trajtuar një infeksion tuberkulozi parandaloni një tjetër!

Mbajini mend!

Kanceri i prostatës/ Simptomat që tregojnë se jeni në rrezik!

Të gjithë meshkujt janë në rrezik për kancerin e prostatës. Nga çdo 100 burra, rreth...

Testi A1C

Rritet sheqeri në gjak, zbuloni nëse jeni në rrezik!

Testi A1C – i njohur edhe si test A1C ose HbA1c i hemoglobinës – është...

Kujdes

Zbuloni shenjat që paralajmërojnë se mund të keni ulçerë në stomak!

Ulçera është një lezion i mukozës/cipës gastrike (stomakut). Në parim, është një shtresë e hollë...

Po merrni mjekimet e gabuara!

Të ftohtët dhe gripi, mësoni diferencën mes tyre!

Dhimbja e fytit dhe hundët e lëngshme janë zakonisht shenjat e para të të ftohtit,...

Kush është në rrezik?

Të moshuar me Alzheimer, brenda 20-vitesh trefishohet numri!

Mësoni se kush është në rrezik dhe disa hapa për të rritur ndërgjegjësimin rreth Alzheimerit...

Anencefalia

Fëmijë të lindur pa një pjesë të trurit

Çfarë është anencefalia? Anencefalia është një defekt serioz i lindjes në të cilën një fëmijë...

Ngjitës

Norovirus, shkaku kryesor për një helmim ushqimi

Shumë njerëz sëmuren nga norovirusi çdo vit. Kjo shkakton vjellje të papritura dhe diarre, dhe...

Këshilla

Vuani nga anemia? Ja si ta kuroni atë

Mungesa e hekurit është shkaku më i shpeshtë i anemisë, madje e shfaqjes së saj...

Historia e vogëlushit Brajan

Kolla e keqe po më mbyste djalin 6-javësh

Djali im tani 10 muajsh, Brajan, është një i mbijetuar nga pertusis. Në vetëm 6...

Kategoritë

Komplikimet serioze të gripit, njerëzit me rrezik më të lartë

Shumë njerëz nuk e dinë nëse ata janë në rrezik të lartë për ndërlikimet e...

Studimi

Mangësia e folatit, e zakonshme tek gratë në moshën riprodhuese

Së fundimi është publikuar një studim që tregon sasinë e folatit dhe vitaminës B12 në...