MENU
klinika
E rëndësishme!

Infeksion në vesh? Mos e ndërprisni kurrë trajtimin!

Disa këshilla të dobishme!

Keni gojë të thatë? Mësoni shkakun!

Pështyma prodhohet nga gjëndrat e pështymës dhe është shumë e rëndësishme për një gojë të...

Gjurmët

Kujdes! Aroma e trupit mund të jetë shenjë e një sëmundje!

Fryma e keqe ose aroma e sqetullave mund të ndodhë me të gjithë, në çdo...

Studimi

Vuajnë nga stresi, 9 në 10 meshkuj kanë ankth, pagjumësi e gastrit

Nëntë meshkuj ndër 10 në Itali janë të stresuar. Këtë tregon studimi i fundit i...

Parkinson

Trupi nuk i përgjigjet më urdhrave të trurit

Unë e kuptoj që Parkinsoni im konsiderohet Parkinsonizëm për të Mitur sepse unë u diagnostikova...

Pankreatiti kronik dhe akut

Fuqia e Pankreasit/ Kush vihet më tepër në rrezik

Ajo që ju hani ndikon në trupin tuaj. Ajo gjithashtu ndikon në organet e trupit,...

Rreziqet

Gripi gjatë shtatëzanisë. A duhet të vaksinoheni?

Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) dhe Kolegji Amerikan i Obstetërve dhe Gjinekologëve...

Mësoni rreth sëmundjes së zemrës

Për të gjitha femrat: Dëgjoni zemrën tuaj!

Lloji më i zakonshëm i sëmundjeve të zemrës është sëmundja koronare e zemrës, e quajtur...

Infeksioni i lisë së dhenve

Nuk u vaksinova, sot jam me 64 qepje në sy

Vendimi im për vaksinimin e fëmijëve bazohet në përvojën time të përhershme nga vitet e...

Simptomat dhe diagnoza

Bronkiti kronik/ Sa i rrezikshën dhe si ta trajtoni!

Shumica e njerëzve me bronkit akut shërohen pas disa ditësh ose javë. Infeksionet virale, të...

Ndryshimet biologjike

Keni kaluar moshën e mesme dhe po shtoni në peshë? Pse ndodh?

 A e dini se mesatarja e të rriturve fitojnë 30 kilogramë në kohën kur arrijnë...

Studimi i ri

Astma tek fëmijët/ Tashmë mund t’i reduktoni shanset

Një studim i ri shqyrtoi nëse substancat që shkaktojnë alergji në shtëpi ndikojnë në  rrezikun...