MENU
klinika
Rezultatet e studimit

Kirurgjia mund të ndihmojë pas goditjes në tru!

Kërkoni ndihmë mjekësore

Herniet. Mos e injoroni dhimbjen!

Zakonisht, muri i barkut është i fortë. Muskujt mbajnë zorrën në vend. Por nëse ka...

Zgjedhja që mund të bëni

Vështirësi në dëgjim? Ka disa pajisje që mund t’ju ndihmojnë!

Shumë njerëz ngadalë e humbasin dëgjimin kur bëhen më të vjetër. Të mos jesh në...

Rrugët e transmetimit

Herpes, të gjithë rrezikohemi prej tij

A e dini se virusi që shkakton “plagë të ftohtë” ose “plagë nga ethet ”...

Këshilla

Keni kaluar infarkt? Kujdes nga këto ushqime!

Dihet se personat që janë prekur nga sëmundjet kardiake, veçanërisht ata që kanë kaluar një...

Kujdes! Disa nuk duhet ta konsumojnë!

Spinaqi, përfitimet dhe vlerat ushqyese të tij

Spinaqi, një central nutrientësh është një nga ato jeshillëqet që nuk duhet të mungojë këtë...

Çfarë thonë mjekët!

Keni akne në fytyrë? Mësoni pse ju krijohen!

Akne, njolla, pika të zeza sido që i quani, puçrrat mund të shkaktojnë siklet dhe...

Rreziku

Komplikimet tek foshnjet. A ndikohen nga dhimbjet e lindjes?

Një studim zbuloi se, për shtatzëni të shëndetshme, duke nxitur dhimbjet e lindjes pas një...

Çfarë duhet të bëni!

Dhimbje në vesh. Pse fëmijët e vegjël preken nga infeksionet?

Të qëndroshh të gjithë natën me një fëmijë që qan nga dhimbja e infeksionit të...

Rrëfimi i Joelit

Mund të ha përsëri! Mjekët më kthyen jetën time!

19-vjeçari Joel nuk mendonte se do të ishte në gjendje të hante përsëri. Megjithatë, një...

Historia e Denit

Nuk ishte thjesht alergji, por sëmundje gjenetike!

Deni gjithmonë dukej sikur kishte infeksione të lëkurës dhe ai sëmurej me lehtësi. Mjekët besonin...

Studimi

Kistet e vezoreve. Cilat kanë nevojë për trajtim?

Kiste të caktuara ovarian ( të vezoreve) mund të mos kenë nevojë për monitorim. Kistet...