Menu
Urgjent, reago!

Menjëherë lër takim me mjekun nëse zemra të rreh kështu!

Si të parandaloni këtë sëmundje vdekjeprurëse

Kanceri i pankreasit/ Stop! Po e shkatërroni veten duke pirë…

Shenja të kancerit pankreatik Pankreasi është një gjëndër me gjatësi rreth 15 cm, e lokalizuar...

Do na falënderoni me shpirt!

Me osteoporozë? Ky informacion s’duhet të të shpëtojë!

Osteoporoza është sëmundje e kockave, e cila ul densitetin kockor dhe nuk ka shenja të...

Herpesi në buzë, çfarë tregon?

Kanceri oral/ Mësoni simptomat! Shpëtoni nga rreziku

Herpesi në buzë, çfarë tregon? Zakonisht është i shkaktuar nga një sëmundje virale. Virusi që...

Veproni në kohë!

Gjithçka duhet të dini rreth arterosklerozës

Sëmundja e arterieve koronare (CAD) është një gjendje që ndikon në arteriet që furnizojnë zemrën...

Tronditëse!

E rëndë! Nëse ke këto simptoma, je i dehidratuar!

Uji përbën rreth 75% të trupit të njeriut. Pa këtë ujë, nuk mund të mbijetojmë....

Dr. Dritan Subashi, Obstetër-Gjinekolog

A duhet të hiqni dorë nga veganizmi gjatë shtatzënisë?

Dieta e duhur në periudhën e shtatzënisë, duke marrë të gjitha elementet e nevojshme për...

Me siguri këtë nuk e dinit!

Do të dobësohesh? Zbulo këtë sekret!

Zgjedhjet që bëni çdo ditë, të mëdha dhe të vogla, ndikojnë në peshën dhe shëndetin...

Tepër e rëndësishme!

Si formohet uji në mushkëri? Duhet ta dini!

Termi mjekësor për vështirësinë në frymëmarrje është dispnea. Shpesh përshkruhet si “uri për ajër”. Mund...

Po vini në rrezik jetën e fëmijëve tuaj!

Sëmundja duar-gojë-këmbë/ Kurrsesi mos e trajtoni me…

Sëmundja në këmbë e gojë, ose HFMD, shkaktohet nga një virus. Simptomat përfshijnë ulçera ose...

DSHM. Alketa Qosja (Hoxha)

Njeriu, mjeku, mjekësia dhe teknologjia

“Të dish gjithçka është e pamundur, por dhe të kërkosh të thuash gjithçka prodhon mërzi”,...

Boll i injoruat!

Shenjat paralajmëruese të Alzheimer

A është harresë apo sëmundja e Alzheimer (AD)? Përafërsisht 1 në 3 persona mbi moshën...