MENU
klinika
Distrofia muskulare

Dobësia e muskujve, mësoni çfarë e shkakton?

Këshilla

Ushqimet më të mira për të mbajtur në kontroll diabetin

Të gjesh kombinimet e duhura ushqimore me qëllimin që të mbash të ekuilibruar nivelet e...

Mësoni të ulni shanset e infeksionit!

Escherichia coli, i rrezikshëm apo jo?

Cilat janë Escherichia coli? Escherichia coli (shkurtë si E. coli) janë bakteret e gjetura në...

Mësoni sëmundjet që mund të keni!

Njerëzit me sëmundje të zorrëve kanë sëmundje kronike

Të rriturit me sëmundje të zorrëve inflamatore (IBD) kanë më shumë gjasa të kenë sëmundje...

Ngjitëse!

Fruthi, sigurohuni për imunitetin e fëmijës tuaj!

Fruthi është një sëmundje shumë ngjitëse. Mund të jetë serioze për fëmijët e vegjël. Mbrojeni...

Çfarë duhet të bëni në këto raste!

Të lodhur dhe të shpërqëndruar? Kjo mund të jetë arsyeja!

Sëmundja e encefalomilititit mialgjik (ME) ose sindromi i lodhjes kronike (CFS) është një sëmundje serioze...

Benefitet!

Çaji i zi, një aleat për të humbur peshë!

Çaji i zi, ashtu si ai jeshili, ndihmon të bini në peshë por ka dhe...

Studimi

Mbani fëmijët larg ekranit! OBSH: Nën një vjeç, asnjë minutë!

Sa kohë duhet të kalojnë saktësisht fëmijët përpara ekranit? Organizata Botërore e Shëndetësisë këshillon që...

Beteja e vajzës 26-vjeçare

Me fat që u preka nga lia e dhenve!

Arti është pasioni im. Shkova në shkollë për pikturë, u bëra mësuese e artit, dhe...

Mësojini!

Shtatzënë dhe në depresion, kur keni nevojë për trajtim!

Nënat meritojnë më të mirën – duke përfshirë shëndetin më të mirë mendor. Depresioni gjatë...

Hapat e testimit

Infeksionet e Salmonelës, si mund të diagnostikohen?

Diagnostikimi i salmonelozës kërkon testimin e një mostre klinike (të tilla si jashtëqitje ose gjak)...

A mund të jetë lupus?

Skuqje të lëkurës, rënie të flokëve dhe plagë të përsëritura të gojës!

Lupusi është një sëmundje autoimune që mund të prekë njerëzit e të gjitha moshave. Shenjat...