MENU
klinika
Të jetosh me sidromën e këmbëve të palidhura

Nuk mund ta frenoni dëshirën për të lëvizur?

Sistemi

Zbulohet sistemi i pastrimit të trurit. Si funksionon?

Shkencëtarët kanë zbuluar një sistem që hedh produkte të mbeturinave nga truri. Zbulimi  mund të...

Mësoni më shumë mbi to!

Dhimbjet e stomakut. Shkaqet dhe simptomat e gastritit

Veshja e brendshme e stomakut ka një punë të rëndësishme. Bën acid dhe enzima që...

Studimi

7 mënyra si të mbroni zemrën

Ka disa mënyra sesi mund të përmirësoni shëndetin tuaj, dhe veçanërisht shëndetin e zemrës. Shoqata...

Historia e Evës

Bashkëjetesa 11-vjeçare me sëmundjen e rrallë

Në vitin 2008 fillova të kisha shqetësimet e para. Unë kam qenë gjithmonë shumë aktive....

Mësojini ato!

Mungesa e gjumit shkakton dëme serioze për shëndetin

Gjumi është pjesa thelbësore që mbështet të gjitha funksionet trupore. Gjatë natës, trupi fle dhe...

Simptomat e problemeve të vizionit

A është vizioni i reduktuar një pjesë e pashmangshme e plakjes?

Ndërsa jeta vazhdon, ne të gjithë fillojmë të vërejnë disa ndryshime që janë një pjesë...

Studimi!

Skanerat e trurit mund të tregojnë shenjat e hershme të depresionit

Skanerat e trurit gjatë testeve të kujtesës mund të ndihmojnë në parashikimin se cilët pacientë...

Pse duhet të pini lëng domateje?

Nga eleminimi i qelizave kancerogjene deri tek kolesteroli

E kemi thuajse gjatë gjithë vitit në tryezat tona, por nuk e dimë sesa e...

Historia e Tomit

Të jetosh me stimulues që kontrollojnë 99% zemrën

Emri im është Tomi. Në vitin 2012, unë u diagnostikova me një sëmundje të rrallë...

Këshilla shëndeti

Zhvillimi i osteoporozës, 5 gjëra që duhet të bëni të ulni shanset

Është e lehtë të supozosh se osteoporoza është diçka që nuk do të duhet të...

Pse rekomandohen

Fasetat e dhëmbëve, çfarë janë dhe kur mund të aplikohen?

Veshja qeramike ose ndryshe fasetat, janë ndër ndërtimet më moderne estetike të bëra nga materiale...