MENU
klinika
Testi i kolesterolit

Sulmet dhe goditja në zemër, si ta mbroni veten?

Këshilla ushqimore

Tiroidet, ushqimet që duhet të konsumoni për t’i kuruar

Për të ndihmuar në një funksionim më të mirë të tiroides duhen konsumuar disa ushqime....

Rrëfehet mamaja e Bietës

Si gripi po më kërcënonte jetën e vajzës!

Gjatë mbrëmjes së 20 dhjetorit 2008, Bieta, 15-muajshe, pati një ethe të lehtë dhe filloi...

Efektet shëndetësore

Cigaret elektronike, a janë më të sigurta se ato të duhanit?

Cigaret elektronike (e-cigaret) janë pajisje me bateri që njerëzit përdorin për të ngrohur lëngun në...

Zbulimi i studiuesve

Simptoma depresioni? Provoni aktivitetin fizik!

Studiuesit zbuluan se sa gjumë ju flini, sa energji keni dhe sa aktivitet fizik bëni...

Hulumtimet

Për shoqëri të shëndetshme! Si na mbrojnë vaksinat

Prindërit e dinë se fëmijët janë të prekshëm nga një mori sëmundjesh infektive. Hulumtimet ka...

Arritjet e fundit

Shkencëtarët e kanë shpërbërë kancerin, rezultatet janë të mëdha

Shkencëtarët kanë çmontuar pjesët e kancerit dhe kanë gjetur pikat e tija të dobëta,. Ky...

Historia e plotë

Ja dola ta zbuloja herët dhe i mbijetova sëmundjes

Historia ime fillon me një të ftohtë në kraharor. Kisha rreth një javë me mbingarkesë...

Studimi i ri

Infeksionet e bajameve. Mësoni pse janë të përsëritura!

Studiuesit mund të kenë kuptuar se pse disa njerëz janë të ndjeshëm ndaj infeksioneve të...

Mësojeni!

Dhimbje kronike? Kur mund ta quani të tillë!

Menaxhimi i dhimbjes kronike është më i ndërlikuar se trajtimi i dhimbjeve akute. Shumë njerëz...

Si ta menaxhoni!

Keni dhimbje? Përdorimi i këtyre ilaçeve mund të shkaktojë varësi!

Shumica e njerëzve përjetojnë një lloj dhimbje gjatë jetës së tyre. Dhimbja shërben për një...

Historia e të porsalindurës, Meri

Çdonjeri i pavaksinuar rrezikonte shëndetin e saj

Kur vajza jonë, Meri, ishte 2 muajshe, asaj i filloi një kollë shumë e rëndë....