MENU
klinika
Krah fotos së monumentit “Nëna Shqipëri”

Rama mesazh për 29 Nëntorin: Gëzuar Ditën e Çlirimit!

Festë, nën sirena lufte!

Kievi përgatitet “të festojë”, pemë Krishtlindjesh pa drita do të vendosen në qytet

Kievi planifikon të ngrejë pemë të Krishtlindjeve pa drita në të gjithë qytetin e goditur...

Çfarë është “Lista e Bardhë”

Plani i ri britanik/ Emigrantët shqiptarë të deportohen brenda 10 ditësh, të refuzuarit të mos apelojnë

Të gjithë azilkërkuesit nga vendet që konsiderohen të sigurta nga Ministria e Brendshme do të...

Nga Ben Andoni

“6 Dhjetori”, mrekullia e Ramës dhe fati i Berishës

Prej ditës që u bë e njohur data 6 Dhjetor, si kohë-mbledhja e Samitit evropian...

VIDEO

Kulla me e lartë në botë “vishet” Kuq e Zi

Festimet për 110 vjetorin e Pavarësisë kanë “pushtuar” ditën e sotme gjithë trevat shqifolëse. Vendi...

"Nëse bëjnë progres në vendin e tyre, atëherë..."

Presidenti gjerman, mesazh para vizitës në Shqipëri

Presidenti i Gjermanisë, Frank Walter Steinmeier para vizitës në Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut ka...

Nga Mero Baze

Armiqtë tanë nuk janë vetëm pushtuesit, por dhe sunduesit

Mbledhja e përbashkët e dy parlamenteve në Tiranë dhe vazhdimi i festimeve në Vlorë, mes...

Eksperti ngre alarmin: Njerëzit po ngrijnë!

Europa duhet të përgatitet për mijëra refugjatë këtë dimër

Teksa lufta në Ukrainë po vijon që prej 24 shkurtit të këtij viti, mijëra ukrainas...

Nga Ylli Pata

“Kandidatët e Alibeajt”, si kundërpërgjigje e “primareve” të opozitës

Kur Sali Berisha nisi të nxjerrë kandidatët e tij për kryetarë bashkie, kryesisht në Tiranë,...

"Kthejini shqiptarët mbrapsht!"

Emigrantët/ 50 deputetë konservatorë letër Sunakut

Më shumë se 50 deputetë konservatorë të parlamentit britanik i kanë drejtuar kryeministrit Sunak një...

Nga Spartak Ngjela

Këtë të sëmurë mendërisht (Berisha) që urren gëzimin e shqiptarëve, përbuzeni e përçmojeni

Kur një lider politik, edhe në një ditë feste kombëtare, merret me kundërshtarin e vet...

"Kemi nevojë të pranohemi si rezidentë kudo që jetojmë"

Dua Lipa në Tiranë: Duhet të ndryshojmë stigmën që kanë të huajt ndaj shqiptarëve!

Në 110-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, këngëtarja me famë botërore Dua Lipa do të performojë...