MENU
klinika
Nga Skënder Minxhozi

Ju duhet një prift, jo një federatë

Çfarë zbulon studimi i ri për këtë lëndë narkotike

Zhvendosja globale drejt legalizimit të kanabisit

Kanabisi nuk duhet të konsiderohet një strategji efektive afatgjatë për reduktimin e përdorimit të opioideve,...

Nderohet kujtimi i të rënëve për atdhe

Begaj, Nikolla dhe Rama homazhe te varrezat e “Dëshmorëve të Kombit”

Presidenti Bajram Begaj, kryeministri Edi Rama dhe kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, në Ditën e...

Sheshi Times Square “vishet” kuq e zi

Shqiptarët “pushtojnë” edhe New York-un në Ditën e Flamurit

Dita e Pavarësisë së Shqipërisë është festuar në mbarë botën. Kjo festë ka ngjyrosur kuq...

(EMRI) Vrau një mësuese

Të dënuarit që do të transferohen nga Britania e Madhe! Personi i parë që do të vijë në Shqipëri

Shtetasi shqiptar Koçi Selamaj, i dënuar me 36 vjet burg për vrasje, është një nga...

Zi në familjen e ish-nënkryetarit të Kuvendit

Ndërron jetë në moshë të re vajza e Vangjel Tavos

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në familjen e ish-nënkryetarit të Kuvendit, Vangjel Tavo, i...

“Kurti e Rama kanë mëkatet e tyre”

Xhufi: S’mund t’ia nënshtrosh çështjen kombëtare, ndjenjave personale

“Kurti e Rama kanë mëkatet e tyre në sjelljet e ndërsjella”. Kështu u shpreh historiani...

Mediu: Kështu nuk fitojmë dot

A do të bashkohet opozita? Sefa: PD nuk bashkëpunon me ‘non-grata’

Sekretari i Çështjeve Ligjore dhe Zgjedhore në PD, Indrit Sefa i ftuar në studion e...

Sot festohet 29 Nëntori

Shqiptarët përkujtojnë Çlirimin e Shqipërisë

Sot në Shqipëri festohet 29 Nëntori, 79-vjetori i Çlirimit të vendit nga forcat gjermane. Ashtu...

E hëna provë zjarri për SPAK

Berisha kërcënon prokurorët: Larot e Ramës do të marrin atë që meritojnë!

Edhe sot që ishte Dita e Pavarësisë, Berisha nuk ka ndalur sulmet, madje ai ka...

Federata opozitare

Duka flet për bashkëpunimin me Berishën dhe Bashën: Interesi bashkon edhe armiq

Kreu i Partisë Ambientaliste Agrare, Agron Duka ka folur rreth propozimit për krijimin e një...

"PD nuk bashkëpunon me non-grata"

Mediu përplaset me Sefën: Kështu nuk fitojmë dot, të gjejmë mënyrën për të bashkuar opozitën

Sekretari i Çështjeve Ligjore dhe Zgjedhore në PD, Indrit Sefa ka folur rreth propozimit për...