MENU
klinika
Publikohet lista me të dhënat e patentave

Hakerat marrin një tjetër databazë të shqiptarëve nga e-Albania!

Nga Agron Gjekmarkaj

Ditmiri më dha këshilla të vyera!

Muaj i trazuar ishte ky. Pikellimi na ka sulmuar në çdo anë. Merzirat keputen si...

Provimet në palestra e korridore

Nga hartimi te korrigjimi i tezave, risitë e Maturës 2023

Rezultatet e maturantëve të vitit 2021 shërbyen si një pikë kthese për Ministrinë e Arsimit,...

‘Troket’ acari

Meterologia tregon surprizën e motit pas ditës së mërkurë

Java e fundit e nëntorit ka nisur nën ndikimin e vranësirave dhe kthjellimeve, por dy...

110-vjetori i Pavarësisë

NATO uron Shqipërinë: Bashkohemi në festën e aleatit tonë

Aleanca e Atlantikut të Veriut, NATO ka uruar Shqipërinë për ditën e Pavarësisë. NATO ka...

Nga Lorenc Vangjeli

Me një kundërshtar si Berisha, Rama nuk ka nevojë për aleatë

Nga Lorenc Vangjeli Ka një mallkim që i ndjek paprerë opozitat shqiptare. Ato sillen ndaj...

Gjeneral ® Piro Ahmetaj

“Lufta për paqe edhe mbas 78 vite çlirim”

Paraprakisht, dëshiroj të uroj përzemërsisht mbarëshqiptarët: “Gëzuar 110 vjetorin e pamvarësisë si dhe 78 vjetorin...

Festë me këngë e valle!

110-vjetori i Pavarësisë/ Qytetarët nga Kosova mbushin Vlorën

Dhjetëra qytetarë nga Kosova kanë mbërritur në Vlorë këtë 28 nëntor për të marrë pjesë...

Paralajmërimi i Karamuços

Laboratori i drogës në Fier/ Priten arrestime të reja

Ervin Karamuço, ekspert i kriminalistikës dhe profesor, ka paralajmëruar arrestime të tjera në lidhje me...

Zyrtarisht shqiptare

Nënshtetësia e Dua Lipës, jehonë në mediat e huaja

Në festën e Pavarësisë një shqiptare e famshme u bë edhe me dokumente e tillë:...

Nga Roland Qafoku

Përse duhet të krenohemi dhe përse duhet të turpërohemi në 110 vjet shtet shqiptar

Nga Roland Qafoku Sot shteti shqiptar mbush 110 vjet. Çfarë bilanci kemi në këtë një...

Festa e flamurit

Shqiptarë nga Kosova dhe nga Maqedonia e Veriut drejt Tiranës

Edhe këtë vit shqiptarët e Kosovës dhe të Maqedonisë së Veriut po i bashkohen festimeve...