MENU
klinika
“Emri im është Sumayya”

Njihuni me 11-vjeçaren reportere në frontin e luftës në Gaza (Video)

Samiti për Ukrainën

Vizita e Zelenskit në Tiranë tërheq vëmendjen e mediave ndërkombëtare

Vizita e presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky në Tiranë, ku do të marrë pjesë në...

"Të organizojmë një forum për..."

Samiti për Ukrainën, ja çfarë propozon Zelensky

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy ka propozuar gjatë fjalës hapëse në samitin për Ukrainën në Tiranë...

Agjensia AFP ‘lëshon deklaratën e fortë’

Çfarë kërkon presidenti ukrainas në Tiranë?

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky e bëri të ditur vetë në një njoftim se në Shqipëri...

“Dështimi i Putinit është siguria jonë”

Zelensky nga Tirana: Tani po përcaktohet rrugëtimi që po ndjek Evropa

Nga Tirana Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky dha mesazhin se tani po përcaktohet rrugëtimi që...

Rama thirrje shteteve: Mos gaboni!

“Mbështetja për Ukrainën s’duhet të jetë peng i politikave të brendshme”

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje shteteve që të ndihmojnë Ukrainën financiarisht dhe ushtarakisht...

“Na pret një ditë e ngarkuar”

Çfarë deklaroi Vuçiç në Tiranë: Kemi disa propozime për deklaratën!

Presidenti Aleksandër Vuçiç, i cili mbërriti në Pallatin e Kongreseve për të marrë pjesë në...

Zelensky zbardh bisedën me Ramën

“Prodhim i përbashkët i armëve Shqipëri-Ukrainë”

Prodhim i armëve të përbashkëta mes Shqipërisë dhe Ukrainës është diskutuar gjatë takimit të kryeministrit...

Tregon a do t’i kërkojë Zelensky-t njohjen e Kosovës

A do të ketë ballafaqim me Vuçiç? Ja si përgjigjet Vjosa Osmani!

Presidentja Vjosa Osmani ka shprehur bindjen se njohja e Pavarësisë së Kosovës nga Kievi, do...

VIDEO-LIVE

Rama dhe Zelensky presin liderët e Evropës Juglindore në Pallatin e Kongreseve

Në Tiranë zhvillohet sot Samiti i Evropës Juglindore-Ukrainë, që do bashkëdrejtohet nga Rama dhe Zelensky....

Samiti i Ukrainës

Vuçiç mbërrin në Tiranë, shoqërohet nga eskorta

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka mbërritur në Tiranë, ku do të marrë pjesë në...

Presidenti ukrainas dekoron Kryeministrin e Shqipërisë

VIDEO / Rama dhe Zelensky firmosin “traktatin e miqësisë”

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi dypalësh pas takimit...