MENU
klinika
"Si gënjyen publikisht dy zv.drejtorët e policisë!"

Gazetarja zbulon detaje nga vrasja e Pjerin Xhuvanit

Rusi Abakarov ngre flamurin shqiptar

Shqipëria merr medalje ari dhe bronzi në Lojërat Mesdhetare

Shqipëria ka fituar medaljen e parë në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022” që po mbahen në...

Mero Baze

A i gënjeu Berisha sërish, demokratët e Jugut?

Shpikja më e dobishme për Berishën në betejën kundër Lulzim Bashës ishte “rikthimi i votës”...

Kompromisi/ Turqia bie dakord

Erdogan heq veton për anëtarësimin e Finlandës dhe Suedisë në NATO

Turqia ka rënë dakord të mbështesë anëtarësimin në NATO të Finlandës dhe Suedisë, ka konfirmuar...

"Donald Trump e dinte që protestuesit në 6 janar kishin armë"

Dëshmia e rëndë e ish-ndihmëses së Shtëpisë së Bardhë

“Ish-presidenti Donald Trump e dinte se mbështetësit e tij ishin të armatosur me armë gjatë...

Barometri i Sigurisë 2022

VOA: Korrupsioni në Shqipëri, kërcënimi më i madh

Në Shqipëri, korrupsioni cilësohet nga qytetarët si kërcënimi më i madh i sigurisë. Kjo është...

Nga Lorenc Vangjeli

Tre sfidat që trashëgoi Edi Rama dhe do t’ja lerë trashëgimi pasardhësit

Në Tiranë, në Prishtinë, në Tetovë dhe kudo gjetkë që jetojnë, në diasporën e vjetër...

Ylli Pata

Rikujtimi makabër i tragjedisë së Elbasanit

Ka pasur zhvillime të reja këto ditë në lidhje me procesin apo dosjen hetimore që...

Analiza/ Greqia dje, Ukraina sot!

A kërcënohet sërish nga kriza eurozona?

Italia, Greqia, Portugalia dhe Spanja, janë në krye të listës së vendeve me borxhin publik...

"U besoj haureve bosh dhe dëshmive të blegtorëve"

Rama, “sherr” me Braçen për numrin e lopëve dhe të imtave

Kryeministri Edi Rama ka komentuar postimin e deputetit socialist Erion Braçe i cili ka shkruar...

Përhapja e lisë së majmunit

Kush është shteti i vetëm që mund të prodhojë vaksinën?

Në Danimarkë gjendet kompania e vetme e licensuar për të prodhuar vaksinën për linë e...

Ngërçi mes Sofjes dhe Shkupit

SHBA: Gati të lehtësojmë gjetjen e një kompromisi!

Shtetet e Bashkuara janë të gatshme “të luajnë një rol konstruktiv në lehtësimin e një...