MENU
klinika
"Lidhjet e McGonigal me oligarkun rus nuk provohen"

Prestigjiozja “NYT” rrëzon akuzat e opozitës shqiptare

Skandali me taksat

Kryeministri britanik shkarkon nga posti ministrin e Financave

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Rishi Sunak ka vendosur shkarkimin e kryetarit të Partisë Konservatore...

Disa prej tyre tentojnë të bllokojnë rrugën

Protestë për projektin e rrugës Thumanë-Kashar, tensione mes banorëve dhe policisë

Është shoqëruar me tensione protesta e mbajtur ditën e sotme nga banorët e Bërxullës kundër...

Nga Alban Daci

‘Israeli House’ i bëri një shërbim të jashtëzakonshëm Shqipërisë!

Nga Alban Daci Për tre ditë Shqipëria ishte e përfshirë në përkujtim të “Holokaustit”! Po...

Reagimi i familjes së të ndjerit

Vdekja e të riut me ngjyrë, policia shpërbën njësinë speciale “Scorpion”

Departamenti i Policisë së Memfisit ka shpërbërë njësinë speciale “Scorpion”, pasi oficerët e saj akuzohen...

VOA

Zonat e mbrojtura natyrore, një vit pas rishikimit të kufijve

Në disa prej tyre kemi konflikte të drejtëpërdrejta. Në Butrint dihet që menjeherë pas heqjes...

Arkitektura e qytetit lundrues

Si u ndërtua Venecia, që duket sikur noton mbi ujë

Qyteti romantik i Venecias njihet me shumë emra. Si qyteti lundrues, qyteti i kanaleve ujore,dhe...

Situata epidemiologjike e rënduar

Përhapja e gripit/ Shqipëria më nivel mesatar, krahasuar me Europën

Edhe pse numri i rasteve të infektuara me viruset e gripit është në rritje, Shqipëria...

Intervista e Adrian Haçkajt, lobuesi kryesor për pjesën shqiptare

Korridori 8, bërthama e infrastrukturës shqiptare që na lidh me BE

Adrian Haçkaj, drejtor kërkimi në Institutin për Kërkim dhe Zhvillim (ICD), lobuesi kryesor për pjesën...

“Këtu është hetuar një ministre për një arkë peshk”

Noka për zgjedhjet: Çdo tentativë për të manipuluar votën…

Në emisionin “Kjo Javë” në News24 Flamur Noka foli për zhvillimet e Brendshme në Partinë...

“Vuçiç e ka humbur Kosovën”,

Ish-presidenti serb: Nuk do ta nënshkruaja propozimin franko-gjerman

Ish-presidenti i Serbisë dhe kryetari i Partisë Socialdemokrate, Boris Tadiq, tha se nuk do ta...

"Përdorte makinat e FBI për..."

FOTOT/ Kush është gruaja që i bëri “gropën” McGonigal: Më jepte dhurata deri në 1 mijë dollarë

Charles McGonigal, ish-agjenti special në krye të Divizionit të Kundërzbulimit të FBI-së në Nju Jork,...