MENU
klinika
Nga Mero Baze

Gjysmë ore proevropian!

Deri në 50% financim për studentët që ndjekin programe prioritare

Ndryshon ligji për arsimin e lartë dhe kërkimin shkencor!

Këshilli i Ministrave ka miratuar në mbledhjen e zhvilluar ditën e sotme disa ndryshime në...

Çfarë pritet të ndodhë në politikën bullgare

Bullgari/ Parlamenti rrëzon qeverinë e Petkov-it

Parlamenti i bullgarisë ka rrëzuar sot qeverinë e kryesuar nga kryeministri Kiril Petkov. Mocioni i...

COVID-19

Identifikohen 277 raste të reja në vend, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë publikuar bilancin e COVID-19 të 24 orëve të fundit. Sipas Ministrisë nga...

"Gjermania është në anën e tyre!"

Samiti i BE-së/ Scholz i vendosur: Ballkanin Perëndimor e duam në BE!

Kancelari gjerman Olaf Scholz, u shpreh në Bundestag, mirëkuptues ndaj pakënaqësisë së vendeve të Ballkanit...

"Ofertat nuk plotësuan kriteret!"

Anulohet tenderi 7.2 mln $ për satelitët “Albania 1” dhe “Albania 2”

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile ka njoftuar anulimin e tenderit për satelitet “Albania 1″ dhe...

Ja kush e zëvendëson Zana Çelën

Mes shtatë kandidaturave, zgjidhet drejtoresha e re e Operas dhe Baletit!

Abigela Voshtina do të jetë drejtuesja e re e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit,...

Pas kritikave në Kuvend

Braçe del në protestë me fermerët në Lushnjë: Me këta falimenton e gjithë Shqipëria

Kritikat ndaj qeverisë për mungesën e mbështetjes për fermerët, deputeti Erion Braçe nuk i la...

Deklarata e fortë e Spartak Ngjelës

Pse s’ndahet Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut në procesin e integrimit?

Avokati Spartak Ngjela ka analizuar situatën ku ndodhet Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut për shkak...

Çfarë pritet të ndodhë

Sofja pritet ta heqë veton ndaj Shkupit, orët në vijim vendimtare

Ish-kryeministri bullgar, Bojko Borisov, i ka dhënë mbështetje propozimit francez për zgjidhjen e kontestit me...

Artur Ajazi

Kudo të molepsur…..

Në kuptimin e gjërë fjala “molepsje”, do të thotë të marrësh vese, të meta dhe...